Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

KFC Bayilik Nasıl Alınır? Franchise Bedeli Ne Kadar?

KFC bayilik şartları, KFC franchise bedeli, aylık ortalama kazancı hakkında ve 2021 güncel bayilik başvurusu için detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Her AVM’de ve hemen hemen her semtte olan KFC restoranları, gıda sektöründe franchise almak isteyen her girişimcinin bayilik almak isteyeceği bir markadır. Dünyanın 125 ülkesinde 21 bin üzerinde restoranı bulunan ve 1989’da Türkiye’de ilk restoranını açan KFC, şu an da Türkiye’nin 28 şehrinde 135 restoranı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Benzer ürünlerini üreten diğer zincir restoranlar olsa da her daim orijinal tavuk ürünleri ile bağımlıları olan KFC markası için bayilik almak da yine sürekli bir kazanç anlamına gelmektedir.

Doğru bir konumda ve düzgün iş planı ile açtığınız KFC bayisinden

KFC Bayilik Şartları Nelerdir?

Tüm dünyanın en popüler fastfood restoran zincirlerinden biri olan KFC, sunmuş olduğu yüksek kaliteli tavukları ve kendine has özel sosuyla tüm dünyada açılmış yüzlerce şubeye sahiptir. KFC Bayiliği almak isteyen girişimcilerin aşağıda verilen özel koşulları sağlaması gerekmektedir. KFC’nin talep ettiği şartlar sağlayan bireyler çok kolay ve hızlı bir şekilde KFC bayiliği edinebilirler.

Başvuru yapacak olan bireyler çeşitli kişilik testlerine sokulabilir veya mülakata girebilirler, girişimci, atılgan ve kendi işine sahip çıkan türden olmayan bireyler genellikle bayilik için uygun değillerdir.

Yukarıdaki özelliklere sahip olan bireyler, hızlı ve kolay bir şekilde KFC bayiliği alabilirler. Gerekli sermaye miktarı, restoranın açılacağı yere göre değişkenlik gösterebilir.

KFC Franchise Bedeli Ne Kadar?

KFC franchise bedeli olarak 2020 yılı için belirlenen tutar ortalama 500 bin dolar olarak belirlenmiştir. Ortalama olarak rakamı veriyoruz çünkü yatırım bedeli ve diğer harcamalarınız ile bu rakam ortalama 500.000$ olarak size yansıyacaktır.

Franchise için yatırım bedeli dışında ayrınca royalty adı altında aylık cirodan da %6 oranında bir pay vermeniz gerekmektedir.

Net bedel ve tüm ek masraflar için aşağıda vereceğimiz iletişim bilgilerinden Kentucky Fried Chicken markası ile iletişime geçebilirisiniz.

KFC Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

KFC resmi internet sitesinde yer alan form üzerinden veya aşağıdaki iletişim numaraları üzerinden başvuru yapılabilir.

Müşteri Hizmetleri: 444 3 555

Telefon Numarası: 0212 705 00 00

Fax Numarası: 0212 705 00 99

KFC Bayiliği Kar Marjı Ne Kadar?

KFC bayilerinde kâr marjı yüzde 30 ile yüzde 40 arasında değişmektedir. Bölgeden bölgeye değişebilen kar marjları en az yüzde 30 en fazla yüzde 75 olur.  Bu oranlar brüt kâr marjı oranlarıdır.

KFC Bayileri Çalışma Saatleri

Ortalama bir KFC bayisi günde 11-13 saat çalışmaktadır. Genel olarak 11,00’da açılan bayiler, 22,00’da veya 23,00’da kapanırlar.

KFC Bayileri Ne Kadar Kar Eder?

Ortalama bir KFC bayisinin aylık karı, yapılan sermaye yatırımına göre değişse de genel olarak 100 bin TL civarında değişir. Havalimanlarına yaklaşık 500 bin dolar sermaye ile kurulan bayilerin aylık net kazançları 250 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

KFC dışında yine gıda sektöründe açabileceğiniz bir diğer bayi olan Burger King franchise için yazdığımız konuyu da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca KFC ile franchise için iletişime geçmek için buradaki linki de kullanabilirsiniz.

Üzerinden Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar