Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Kiralık Bisiklet Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Kiralık bisiklet dükkanı açmak, son zamanların en karlı iş fikirlerinden biridir. Günümüzde iyi bir bisikleti yaklaşık 2 bin lira fiyata sahip olması ve düzenli olarak bisiklete binme alışkanlığının olmayışı insanları bisiklet kiralamaya itiyor. Son zamanlarda belediyelerin özellikle bisiklet konusunda ciddi yatırımlar yapıyor olması, kiralık bisiklet dükkanlarının işini azaltsa da belediyelerin alanı dışında bisiklet kiralatabileceğiniz çok fazla yer var.

Kiralık Bisiklet Dükkânı Açmak İçin Gerekli Sermaye

Ortalama şartlarda bir bisiklet dükkânı açmak için 50 bin TL sermaye yeterlidir. 20 adet bisiklet kiralamak için, 5 adet de satmak için bisiklet almanız gerekir. Ayrıca bisikletten anlıyor olmanız gerekir, çünkü çoğu insan bisiklet tamirciliği de yaptığınızı düşünecektir. Bisiklet kiralayarak ciddi anlamda bir gelir elde etmek mümkün olmasa da dışarıda bir işte çalıştığınızda alacağınız paraya göre çok daha iyi kazançlar elde etmek garanti olacaktır.

Bisiklet Kiraları Ne Kadar?

Bisikletler günlük olarak ve saatlik olarak kiralanmaktadır. Günlük olarak kiralanan bisikletler ortalama 50 TL, saatlik olarak ise 15-20 TL’ye kiralanır. Gün içerisinde 10 bisikleti ortalama 2 saat kiralarsanız 300 TL kazanabilirsiniz.

Bisiklet Satışında Durum Ne?

Satmak için alacağınız bisikletleri ortalama yüzde 30 kâr marjı ile satarsınız. 1000 TL’ye alınan bir bisiklet ortalama 1500 TL’ye satılır. Ayda 2-3 adet bisiklet satışından da bir ek gelir elde edebilirsiniz. Tüm bunların dışında bisiklet aksesuarları ve ekipmanları satışı ile para kazanmak mümkün olmaktadır.

Kiralık Bisiklet Dükkânı Açmak Ne Kadar Kazandırır?

Kiralık bisiklet dükkânı açmak iyi para kazandırabilir. Ortalama aylık cironuz 10 bin TL olur ve tüm giderler çıkıldıktan sonra yaklaşık 8 bin 500 lira para kazanabilirsiniz. Kiraladığınız ve sattığınız bisikletlerle gerçekten de güzel gelirler elde etmek mümkün olmaktadır. Sermaye gereksiniminin çok az olması insanları bu işi yapmaya itmektedir. Eğer bisikletten anlıyorsanız, daha önce çalışmışlığınız var ise, bisiklet sorunlarından anlıyorsanız, 4-5 yıllık bir sürüş deneyiminiz varsa hemen bir bisiklet dükkânı açın ve para kazanmaya başlayın. Aylık kazancınız 4 bin lira ile 10 bin lira arası değişkenlik gösterecektir.

Kiralık Bisiklet Dükkânı Nereye Açılmalıdır?

Kiralık bisiklet dükkanı mutlaka işlek bir konuma ve mümkünse cadde üzeri bir yere açılmalıdır. Mekân çok küçük olmalıdır. Ortalama 5-10 metrekare bir mekân kurmanız çok kolay bir şekilde bu dükkanı işletebilmenizi sağlar. Dükkan küçük olduğu için kirası da çok az olacaktır, bu nedenle işlek konumları rahatlıkla seçebilir ve hemen iş yapmaya başlayabilirsiniz.  5 metrekare bir dükkanın ortalama kirası yaklaşık 200 TL olacaktır. Eğer çok işlek bir yere kurarsanız kira yaklaşık olarak 400-600 TL bandına çıkabilir, ancak bunlar da pek sorun edilecek tutarlar değil. Kira bakımından sorunu olmayan bir işletme olduğundan hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilir.

Yurtdışından Hisse Nasıl Alınır?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar