Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Kırtasiye Açmak Karlı Mı? Maliyeti Nasıl?

Kırtasiye açmak ve kırtasiye malzemeleri satmak, 2021 için pek karlı denemez ama kırtasiye alışverişi için tercih edilen bir yerse işler değişir.

Tüm öğrencilerin uğrak noktası olan kırtasiyeler, para kazanmak için uygun bir iş kapısıdır. Fakat kırtasiyeden kâr elde etmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde bu iş kapısı kârdan çok zarar getirebilir. Bu yüzden kırtasiyeden iyi bir kâr elde etmek için aşağıdaki adımlar dikkatli bir şekilde okunmalı ve uygulanmalıdır.

Kârlı Kırtasiye Dükkânı Açılmasında İzlenmesi Gereken Yollar

Kırtasiye Alanının Belirlenmesi

Bu oldukça önemli bir adım olup alan seçimi için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Adresi zor bulunan sokaklara kırtasiye açmak sadece zarar getirir. Bu yüzden kalabalık mekanlar tercih edilmelidir. İşlek caddeler kalabalık mekanlara iyi bir örnektir. Ayrıca çarşı alanları da tercih edilebilir. Kırtasiyeler daha çok öğrencilerin gittiği bir alan olduğundan dolayı okul çevresinde de kırtasiye dükkânı açılabilir. Ayrıca devlet kurumlarının çevresinde açılan kırtasiyeler, okul çevresi kadar olmasa da iyi bir kâr getirebilir.

Farklı Ürün Satışları

Her ne kadar kırtasiyeler okul ürünleri satma amaçlı olsa da kırtasiyede satışı yapılan bazı ürünler, bu kırtasiyenin vazgeçilmez olmasını sağlayabilir. Örneğin; kırtasiyelerde oyuncak satımı, kişisel temizlik ürünleri satımı, masa oyun ürünleri satımı bu kırtasiyelere oldukça iyi bir kâr getirebilir.

Avm’de Stand Açmak – 2020 Detaylı Rehber

Uygun Sermaye Birikimi

Genelde tüm işler belirli bir sermayenin olması neticesinde açılmaktadır. Kırtasiye açmak için belli bir sermaye gereklidir. Bu sermaye kırtasiyenin kurulduğu alanın kirası, kırtasiyenin büyüklüğü vb. durumlara göre değişir. Ayrıca devlete ödenen vergi miktarı, ek ücretler, kırtasiye malzemelerinin ücreti de hesaba katılmalıdır.

Kırtasiyeye Yardımcı Satıcı Seçimi

Bazı dönemlerde şehrin belirli alanlarına kırtasiye fuarları açılmaktadır. Bu fuarlarda genelde hediyelik eşyalar, kitap çeşitleri ve kalemler satılmaktadır. Yalnız bu ürünlerde dikkat edilecek nokta; ürünlerin farklılık yaratabilmesidir. Örneğin; normal mum yerine rahatlatıcı içerikli mumlar, normal kalem yerine ergonomik kalemler satılabilir. Ayrıca alanında uzman bir satıcı da bulunmalıdır. Satıcının yardımıyla ve ürünlerin farklılığıyla iyi bir kâr elde edilebilir.

Kırtasiye İçin Açılış Tasarımı

Açılışı yapılan mağazalar daima dikkat çekmektedir. Kırtasiye açılışında palyaço etkinlikleri, yüz boyaları, fotoğraf çekimi gibi eğlenceli aktivite programları oluşturulabilir. Böylece açılışa gelen müşteriler ürünleri yakından görme fırsatına sahip olur. Ayrıca açılışa özel uygun fiyatlar sunularak ilk günden kâr elde edilebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar