Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Günümüzde yeni trend iş olarak köpek gezdirerek para kazanmak işi önemli bir paya sahiptir. Hem köpekleri seviyorum hem de para kazanmak istiyorum derseniz köpek gezdirme işini yapabilirsiniz.

Genellikle Avrupa ülkelerin de daha rövanşta olan köpek gezdirerek para kazanma işi Türkiye de de oluşmaya başladı. İnsanların kendini yalnız hissetmesi ya da ekonomik özgürlüklerinden dolayı çocuk sahibi olmak istemeyenlerin bu boşluğu doldurmak için köpek sahiplemek istemektedirler. Ve ya çocukları olan aileler çocukların hayvan sevgisi aşılamak için de köpek sahiplenebilirler.

Kimler Köpek Gezdirebilir?

Köpek gezdirmek için aranan bir kriter yoktur. Kimler köpek gezdirebilir sorusuna yanıt olarak sadece köpekleri severseniz ve iyi davranırsanız sahipleri tarafından beğenilirsiniz böylelikle işiniz garanti olur. Genellikle üniversite öğrencileri, ek iş isteyenler ya da ev hanımları ilgilenirler. Köpek sahiplerinin evlerine yakın yerde oturmak ve onların yakınında ki parklarda köpeklerini gezdirmek köpek sahipleri açısından aranan kriterdir. Köpekleri gezdirirken lavabo ihtiyaçlarını ve enerjilerini atmalarını sağlamanızı isterler.

Köpekleri Düzenli Gezdirmemenin Zararları

İnsanların sosyalleşmeye ne kadar ihtiyacı varsa köpeklerin de o kadar sosyalleşmeye ihtiyaç vardır. Düzenli olarak köpeklerini gezdiremeyenler ya da köpek gezdirme hizmeti aldıramayan kişiler genel olarak köpeklerinin daha hırçın olduğu söylerler. Hırçınlıktan daha kötü olarak gezintiye çıkamayan köpekler de kan damar hastalıkları obezite gibi hastalıklar ortaya çıkar. Dışarı çıkamayan köpekler tuvalet eğitimini de öğrenemez.

Köpek Gezdirme İşi İle Ne Kadar Kazanılır

İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler de başlanan köpek bakıcılığı ilerleyen zamanla birlikte bazı şehirlerde de görülmektedir. Köpek gezdirme işi ile ne kadar kazanılır sorusu tam veya yarı zamanlı çalışmanıza bağlıdır. Köpekleri gezdirme saat başı on beş ile otuz lira arasında bulunduğunuz il ve ilçeye göre değişiklik gösterir.
Ev Hanımları İçin Ek Gelir

Köpek Gezdirirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Köpek gezdirirken birden fazla köpek de gezdirebilirsiniz. Halka açık alanlarda olduğu için köpek gezdirirken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz.

 1. Köpekleri gezdirirken öncelikle insanları korkutmamak gerekir.
 2. Tuvalet ihtiyaçları için yanında poşet bulundurmalıdır.
 3. Birden fazla köpek gezdirmek istiyorsanız cinslerin kavga etmemesi için uyumlu köpeklerin bir arada gezdirmeniz gerekir.
 4. Huysuzlanıp sizi ve çevrenizdeki kişileri rahatsız etmemesi için salam ya da mamalarını yanınız da bulundurmanız gerekir.
 5. Eğer sevdiği oyuncakları varsa yanınıza almak iyi olur.

Köpekleri Gezdirmek İçin Uygun Zamanlar Nelerdir?

Köpekleri gezdirirken köpek gezdirme saati aranmaz. Ama her zaman hangi saatte çıkartıyorsanız hep o saatte çıkarmanız gerekir. Yani saat önemli değil rutin önemlidir. Sizin uygunluk saatinize göre genellikle hangi saatlerde gezdirmek sizin için uygunsa o saati belirlemeniz gerekir.

Köpek Gezdirme İşi Almadan Köpekler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 1. Köpekler tüylü canlılar olsa bile bizler gibi üşürler. Gezintiye çıkmadan hava soğuksa eğer üzerine bir şeyler giydirebilirsiniz.
 2. Köpekler kendileriyle ilgilenilmesinden hoşlanırlar. Tarakla tüylerini taramanız onları çok mutlu edecektir.
 3. Köpeğinizin kaybolması ihtimaline karşı tasmaların da isminiz ve telefon numaranızı yazdırmalısınız.
 4. Onları sevdiğinizi belli etmek için dişlerinizi göstererek gülmeyin kötü algılayabilirler sadece hafif tebessüm edebilirsiniz.
 5. Mamaları için metal türde kaplar kullanmayın yazın çok sıcak kışın ise çok soğuk olur.
 6. Elma armut gibi meyveleri köpeklerimize yedirmeyelim çünkü onlar için ölümcül olabilir.
 7. Gözleri düşük ışıkta daha iyi görürler.
 8. Bizim gibi çikolata, kafein içeren içecekler, pişmiş soğan yiyemezler.
 9. Köpeklerin burunları koku almada çok iyidir.
 10. Ter bezlerini patileriyle gerçekleştirirler.

 

Köpek Gezdiriciliği Yapacaklara Tavsiyeler

Yapacağınız iş için diplomanız olmasına gerek yok. Köpekleri sevmeniz bu işi kolayca yapmanıza yardım eder. Aldığınız referanslar sizin daha çok para kazanmanızı sağlar. Bakımını üstlendiğiniz köpeklerin sahipleri sizden memnun kaldığı sürece sizi tavsiye edecektir. Bunun için üslubunuza giyiminize dikkat etmelisiniz. İş bulmak için açılan siteler sizden komisyon isteyecektir. Fazla komisyon alanlara ve sizi kandırmaya çalışanlara dikkat etmelisiniz. Bunun önüne geçmek için birebir görüşme ayarlayarak para kesintilerinizi önleyebilirsiniz.

Köpek Gezdirme İşi Nasıl Bulunur

İnternet üzerinden çok basit şekilde bulabilirsiniz. Petsurfer.com üye olarak kendi hizmet için belirlediğiniz fiyatı yazabilirsiniz. Bu site içerisin de köpek anaokulları, surfer evinde bakım, host evinde bakım olarak bulabilirsiniz. Ayrıca armut.com dan köpek gezdirme iş ilanları bulabilirsiniz.
Öğrenciler İçin Ek Gelir


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar