Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı şifresi değiştirme bazen bankaların istediği bir gereklilik bazen de unutkanlık nedeniyle mecbur yapılması gereken bir işlemdir.

Kredi kartı, günümüzde ödeme kolaylığı ve nakit para taşıma sorununu ortadan kaldıran, çeşitli bankaların anlaşmalı üye iş yerlerinde POS cihazı üzerinden önceden belirlenmiş tutar ve dönemlerde alışverişte kullanılabilen bir çeşit borçlanma ve ödeme aracıdır. Para taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırması ve kişisel bütçeyi zorlamadan taksitli ve ya peşin alışveriş yapma kolaylığı sağlaması ile günümüzde sık kullanılan bir ödeme yöntemidir.

Kredi Kartımın Şifresini Nasıl Değiştiririm?

Kredi kartınız şifresini unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda bir kaç yol ile şifrenizi güvenli bir şekilde değiştirmeniz mümkündür. Bu adımlar telefon şubesi aracılığı ile banka şubesi ile ve ATM üzerinden değiştirilmek üzere üçe ayrılmaktadır.

Telefon Şubesi Aracılığı İle Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Telefon şubesi ile kredi kartı şifresini değiştirmek çok kolay ve en hızlı yöntemdir. İlgili banka ile iletişime geçmeniz durumunda müşteri temsilcisinin size yönelttiği sorular doğrultusunda onay aldıktan sonra banka görevlisi telefonunuz üzerinden yeni şifre tuşlamanızı istenecek. Dredi kartı şifrenizi güncelleyerek yeni şifrenizi anında kullanmaya başlayabileceksiniz.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Diğer bir yöntem ise bankanızın şubesine giderek kredi kartı şifrenizin değiştirilmesi talebini istemenizdir. Bunun için bağlı bulunduğunuz ya da size yakın herhangi bir şubeye gitmeniz ve kredi kartı ve kimliğiniz ile birlikte müşteri temsilcisine başvuru yapmanız gerekmektedir. Gerekli işlemlerden sonra yeni şifreniz güncellenecek ve hemen kullanıma başlayabileceksiniz.

ATM Üzerinden Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

Son ve yine kolay bir seçenek olan ATM üzerinden kredi kartı şifresi değiştirme işlemi ATM cihazına kredi kartınızı takmanızın hemen ardından açılan ekranda şifremi unuttum butonuna basmanız ile devam etmektedir. ATM sizden bir kaç güvenlik bilgisi sorarak teyit edecek ve daha sonrasında verdiğiniz bilgileri onaylayarak sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyecektir. Ancak unutmayın ATM cihazına yanlış ve hatalı bilgi vermeniz durumunda kredi kartınız anında bloke edilecek ve ATM cihazı kredi kartınızı hiç bir şekilde geri alamayacağınız duruma getirip yutacaktır. Bu durumda kredi kartı şifrenizi değiştirmek için tekrar şubeye başvuru yapmanız ve yeni kart istemeniz gerekecektir.

 

Kredi Notu Faktörleri – Kredi Notu Nasıl Yükselir?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar