Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere 3 Önemli Tavsiye

Kredi Notunu Yükseltmek, özellikle maddi açıdan sıkıntı yaşayan insanlar, bankalara olan kredi borcunu ödeme konusunda sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunlar, kişinin kredi notunu ve sicilini karalamaktadır. Bu durumda bankalardan kredi almak zorlaşır ve gerekli durumlarda kredi almanız engellenir. Özellikle de kara listeye düştüğünüzde bankalardan kredi almak neredeyse imkansızdır ve üst üste ret cevabı alabilirsiniz. Peki kredi notu yükseltmek için ne yapılmalı? Bu yazımızda, kredi alma konusunda sorun yaşayanlar için 3 adet önemli tavsiyeyi sunacağız.

Drop Shipping Nedir?

İlk Yol: Borçlarınızı Kapatın!

Kredi notu, kredi borçlarının zamanında ödenmesiyle yükselebilir. Bu nedenle faktör borçlarını mutlak surette kapatmanız gerekmektedir. Eğer yeteri kadar maddi olanağa sahip değilseniz, tanıdıklarınızdan borç alarak borçlarınızı kapatabilir ya da yeniden yapılandırma yoluna başvurabilirsiniz. Bu sayede borçlarınızın ödenmesi söz konusu olacaktır. Yeniden yapılandırma işlemi sayesinde kredinin vadesinde ve bu sayede aylık ödeme planında değişiklik yapılmaktadır. Yeniden yapılandırma işlemiyle birlikte hem aylık olarak daha az yüke sahip olursunuz hem de borcunuzu ödeme daha kolay bir hal alır. Ek olarak, eğer herhangi bir krediye kefil olduysanız ve borcun asıl sahibi borcu ödemediyse sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu durumda en kısa zamanda müdahele etmeli ve kefil olduğunuz kredinin ödenmesini sağlamalısınız.

İkinci Yol: Bankadaki Hesaplarınız

İkinci yol ise bankaya güvence sağlamaktır. Eğer kredi notunuz düşükse ancak borcunuz da yoksa, mevduat hesabı açarak yastık altındaki paraları bankaya yatırabilirsiniz. Banka, hesabınızda yer alan para sayesinde size güvenecektir. Bu durum ise kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Ek olarak farklı bankalardan hesap açarak az da olsa para ekleyebilirsiniz. Bu hesaplar, kredi notunu yükseltici etkiye sahiptir.

Üçüncü Yol: Kredi Kullanın!

Eğer kredi notunuz daha önceki kredi ödemelerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı düşükse, yeniden kredi alıp bu krediyi vaktinde ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bankalar, kredi notu düşük olan kişilere daha düşük tutarlarda kredi vermektedir. Ancak kredi notunuz ekside bile olsa kredi alma şansınız hala bulunmaktadır. Bin Türk lirası gibi düşük bir tutarda bile olsa kredi alarak ve bu krediyi zamanında ödeyerek kredi notunuzu inanılmaz bir şekilde yükseltebilirsiniz. Zira bnakaların en sevdiği kullanıcılar, kredi borçlarını zamanında ödeyen kullanıcılardır. Eğer bu borçları zamanında öderseniz, banka daha sonrasında daha yüksek tutarlarda kredi sunacaktır. Böylece hem kredi notunu yükseltip sicilinizi temizlersiniz hem de ihtiyaç halinde daha fazla kredi elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki yollara ek olarak sizlere bir tavsiye daha sunalım. Mutlaka kredi kartı kullanıyorsunuzdur. Bu kartta yer alan borçları zamanında ödeyerek ve kartı aktif tutarak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak aylık ödemeniz gereken faturaları, otomatik ödeme talimatı oluşturarak ödeyebilirsiniz. Bu işlem sayesinde bankalara güven verirsiniz ve kredi notunuzu yükseltici bir hamlede bulunmuş olursunuz. Kredi notunu yükseltmek, günümüzde bu yollar sayesinde oldukça kolaydır ve 3 ayda kredi notunu yükseltmek mümkündür.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar