Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Link Kısaltarak Para Kazanma ve İncelikleri

Link kısaltarak para kazanma 2021 internetten para kazanma yollarından biri ama peki link kısaltma nedir ve nelere dikkat edilmelidir?

İnternet üzerinden para kazanmanın fazlasıyla popüler olduğu şu yıllarda onlarca para kazanma yöntemi mevcut. Kimisi blog açarak para kazanıyor, kimisi e-ticaret yapıyor,kimisi yatırımını borsada değerlendiriyor. Bu yazıda link kısaltarak nasıl para kazanılabileceğinden ve link kısaltmanın inceliklerinden bahsettik.

Link Kısaltarak Para Kazanma Sistemi Nasıl İşliyor

Herhangi bir link kısaltma sitesi üzerinden kısalttığınız linke sağladığınız tıklama sonucu para kazanılıyor. Kısaltılan linkler reklamlı geçiş aşamalarından oluşuyor,linke tıklayıp bu aşamaları geçen kişi reklam görüyor ve bu reklam kazançlarının bir kısmı link sahibine para olarak dönüyor.  Daha öncesinde muhtemelen karşınıza çıkmış olan bu linkler reklamı geç butonuna tıkladıktan sonra asıl linke ulaştırıyor.

Kısaltma ise şu şekilde gerçekleştiriliyor;

Örnek olarak gelirortagim.com adresinin kısaltılmış halini görmek için tıklayın : www.gelirortagim.com

Kazanç Oranları

Link kısaltıp kazanç sağlayabileceğiniz onlarca site mevcut. Türk link kısaltma sitelerinde 1000 tıklama başına maksimum kazanç 16 Türk Lirası civarlarında. Yabancı link kısaltma sitelerinde bu oran 30 Türk Lirasına kadar çıkabiliyor.

Ayrıca çoğu link kısaltma servisinde linkinizde çıkacak reklam sayısını ayarlayabiliyorsunuz, dilerseniz reklam ayarlarından sayıyı düşürebilir veya arttırabilirsiniz. Minimum reklam ayarları ile ortalama 1000 tıklama başına 10 Türk Lirası kazanıldığını belirtelim.

Nasıl Linkler Kısaltmalı ve Nerede Paylaşmalı

İnternet üzerinde kısaltabileceğiniz onlarca link var; canlı yayınlar,maçlar,indirme linkleri,arşivler,internet siteleri ve onlarcası. Kısaltılan linkler ise facebook,twitter,vk gibi sosyal medya araçlarında paylaşılabilir. Bir başka link paylaşabileceğiniz yer ise açtığınız websitelerdir, bu siteler üzerinden site içeriğinize göre linkler kısaltarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Kısalttığınız linkleri paylaşırken dikkat çekici bir açıklamalar ekleyin,bu sayede insanlar merak ederek linklere tıklayacaklardır.
  • Kısaltacağınız linkler gündeme uygun olsun,örnek olarak derbi maçları öncesinde veya sonrasında derbi ile ilgili çarpıcı bilgilerin olduğu veya derbi izlenilebilecek sitelerin linklerini paylaşın.
  • Kısalttığınız linki bir kez daha bit.ly tarzı bilinen siteler üzerinden kısaltın,bu sayede insanlar reklamsız link olduğunu düşünerek tıklayacak ve kazanç oranınız artacaktır.
  • İnternet üzerinde çoğu kişinin arayıp da bulamadığı şeyleri siz bulun ve linklerini kısaltın.Sonrasında linkteki reklam oranını en yüksek seviyeye getirin,bu sayede çaresiz kalan insanlar linki mecburen geçecektir.
  • Linke tıklayacak kitleye göre linkteki reklam seviyesini ayarlayın,link geçmeyi bilmeyen,bilgisayarı veya telefonu yetkin olarak kullanamayan kişiler linki geçemeyecek ve sekmeyi kapatacaktır.
  • VPN kullanarak kendi oluşturduğunuz linklere tıklayarak kazanç sağlamaya çalışmayın,tespit edilir ve sistemden uzaklaştırılırsınız.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar