Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

2021 Link Kısaltarak Para Kazanmak (Yüksek Kazançlar)

Yazıyı siz kendinize göre düzenleyin ben örnek amaçlı gereksiz şeyler de ekledim örnek

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Link kısaltarak para kazanmak için birçok site vardır. Peki link kısaltılarak para kazanmak kolay mıdır? Link kısaltma ne kadar kazanç sağlar?

Link kısaltarak para kazanmak kullandığınız belli bir URL kısaltma seçeneklerini kullandıktan sonra size verilen bağlantı adresini insanların tıklanmasını sağlıyorsunuz. İşte hepsi bu kadar. Link kısaltma ile erişebildiği kadar çok insana ulaşmayı sağlayarak ayda 5-10 bin Türk Lirası kazanabilirsiniz. Özel link kısaltma siteleri bulunmaktadır. Bu özel servisler sayesinde sosyal medyayı kullanan birisi iseniz sizin için bir kazanç kapısı olabilir.

Link Kısaltma Neden Yapılır?

Hiperlink tekniği olan URL’leri kısaltmak için kullanılan kısaltmalar web sitelerine daha hızlı ulaşmanızı sağlamaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan link kısaltma neden yapılır;

 • Görsek kaygı; URL kısaltmalar, linkleri görsel olarak daha çabuk okuyabilme imkânı sağlıyor.
 • Kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kopyalanan linklere tek tıkla kopyalanıyor bu da içeriklerinizin daha kolay ve hızlı paylaşmanızı sağlıyor.
 • İstatistikler; sitenizin trafiğini kontrol ederek profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz. Yayınladığınız içeriklerinizin popülaritesini arttırabilirsiniz.
 • Karakter sınırlama; sosyal medyalarda SMS için karakter sınırlaması vardır. Link kısaltma siteleri sayesinde hızlı bir şekilde paylaşım yağabilme imkânı sunmaktadır.

Bağlantı URL Nedir?

İnternet kullanıcıları tarafından yaygın olarak bu terim kullanılmaktadır. Belli bir formatta ve belli bir kalıp içinde düzenlenen karakterleri internet sitelerine giriş yapmanızı sağlamaktadır. “Uniform Resource Locator” karşılığı “Tekdüze Kaynak Bulucu” olarak tanımlanmaktadır. Link kısaltma, URL’in daha kısa hale getirilmesi sağlanmaktadır. Uzun olan bağlantı linklerinizi kısaltma linkleri aracılığı ile kısaltarak kolay ve hızlı paylaşım sağlarsınız. Paylaşılan her bir bağlantı linkleriniz tıklanmasında ve kazanca dönüşen tıklanma sayısına ulaştığında kazanç elde edebiliyorsunuz. Google sayfasının link kısaltma web sayfası yoktur. Ancak Youtube sayfasının URL kısaltma sayfası vardır ve taleplere hizmet vermektedir.

URL, domain, alan uzantısı, subdomain, ülke uzantısı ve dosya uzantısı gibi bileşenlerden oluşmaktadır. Hem yerli hem yabancı link kısaltma web sayfaları hizmet vermektedir. İnternete yüklenen kaynağın konumlarını URL, en fazla 2083 karakter sınırı belirlenmiş olarak üretilmektedir.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Link kısaltma, herhangi bir linkin kısaltma sitesi üzerinden kısalttığınız linke her tıklama sonucu para kazanıyorsunuz. Link kısaltılarak nasıl para kazanılıyor? Kısaltılan linkler reklamlı geçişleri vardır. Linke tıklayıp bu aşamaları geçen bir kişi reklamı görüyor. Bu reklam kazançlarının bir kısmı link sahibine para olarak geri dönmektedir. Muhakkak karşınıza çıkmış olan linkler “reklamı geç” butonuna tıkladığınızda asıl linke ulaşıyorsunuz.

Link Kısaltma Kazanç Oranları

Link kısaltma kazanç oranları için kurulmuş birçok site vardır. Türk link kısaltma siteleri 1000 tıklama başına ortalama olarak 16 lira civarıdır. Yabancı link tıklama sitelerinde ise 30 liraya kadar çıkmaktadır.

Üstelik link kısaltma servisinde linkinizde çıkan reklam sayısını siz ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz reklam ayarlarının sayısını düşürebilir ya da arttırabilirsiniz. En az reklam ayarları ile ortalama 1000 tıklamaya 10 lira kazanıyorsunuz. Bu arada “CPM” bin tıklama alacağınız tahmini kazancı görebilirsiniz.

Hangi Linkler Kısaltılır ve Nerde Paylaşılır?

İnternette kısaltabileceğiniz binlerce link var. Canlı yayınlar, maçlar, arşivleri internet siteleri, indirme linkleri ve daha niceleri bulunur. Kısaltılan linkler daha çok sosyal medya araçlarında kullanabilirsiniz. Bir diğer paylaşabileceğiniz yer ise web siteleridir. Bu sitelerden site içeriğinize göre de linkleri kısaltarak kazanç elde edebilirsiniz.

Link Kısaltmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Link kısaltmada da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlar;

 • Kısalttığınız linkler, dikkat bir açıklama yaparak paylaşmalısınız. İnsanlar merak edip daha çok tıklanma alabilirsiniz.
 • Kısalttığınız linkler gündemde olan uygun bir açıklama olmalıdır.
 • Kısalttığınız linklerin reklamsız olanlarını tercih etmelisiniz. Tıklanmanız daha çok olacaktır.
 • Internet üzerinde birçok kişinin aradığı ya da bulamadığı linkleri siz bulun ve kısaltın. Daha sonra reklamlar yerleştirin mecburen izleyeceklerdir.
 • Linkteki reklam seviyesini belirleyin. Bilgisayarı ya da telefonu kullanmayı çok iyi bilmeyen kullanıcılar mecburen reklamları izleyeceklerdir.
 • VPN kullanarak asla kendi oluşturduğunuz linki tıklamaya çalışmayın. Tespit edildiğinde sistemden uzaklaştırılırsınız.

Link Kısaltma Siteleri

Adres kısaltma adresleri;

 • TRLink
 • BCVC
 • ADfly
 • Adcash
 • Short

Reklamsız link kısaltmaları ise;

 • TRLink
 • Vitly
 • TinyURL
 • ly
 • Rebrandly

linklerinizi kısaltabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Sizlerde uzun bağlantı linklerinizi kısaltarak para kazanabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar