Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Milli Piyango Bayilik Alma Şartları ve Bayilik Bedeli Nedir?

Milli Piyango bayilik almak için 2021 güncel şartlar nedir? Milli Piyango bayisi açma bedeli ve aylık kazançlarını sizler için derledik.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de şans oyunlarının büyük bir kısmı devletin tekelindeydi. Bu nedenle Milli Piyango bayiliği almak zor değildir. Ancak geçtiğimiz yıl Demirören Holding’e kiralandıktan sonra bayilik almak yine kolay olsa da kar marjları biraz düştü. Türkiye’nin en çok oynanan sayısal şans oyunlarından biri olan Milli Piyango oyunlarını oynatmak için bir bayi açabilir ve bu bayi üzerinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Milli Piyango bayiliği için genelde yeni bayilikler yerine devren kiralık ya da satılık Milli Piyango bayileri de oldukça revaçtadır. Bu şekilde hem Milli Piyango hem de sayısal logo, süper loto, şans topu gibi oyunların da bayiliklerini alabilirsiniz.

Milli Piyango Bayisi Açabilmek İçin Gerekli Şartlar

  1. Milli piyango bayiliği açabilmek için en az 20 metrekare bir dükkanınız olmalıdır.
  2. Daha önce herhangi bir suçtan cezalandırılmamış olmak
  3. Bankada altın bedeli üzerinden teminat
  4. Kimlik, vergi levhası, çalışma ruhsatı, ikametgâh
  5. Cezai nedenlerle milli piyango bayiliği kapanmamış olmak (daha önce açmış olanlar için)
  6. 20 bin TL + KDV bayilik bedeli.

2020 yılında Milli Piyango’nu özelleşmesinin de ardından bayilikler kura yoluyla verilmeye başlandı. Çekilen kuralar sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeler için Milli Piyango bayisi açılabilecek.

Milli Piyango Bayilik Ne Kadar Kazandırır?

Milli piyango bayiliği ile işletme lokasyonuna göre 3 bin TL ile 10 bin TL arasında değişen oranlarda ciro yapabilirsiniz.

  1. İkramiyelerden yüzde 2, bilet satışlarından ise yüzde 7 kazanırsınız, işletme sahipleri ortalama oranın yüzde 4-5 civarında olduğunu söylüyor.
  2. Günde 3 bin TL ciro yapan bir bayi 150 TL kar elde ederken, 10 bin TL ciro yapan bir bayi ise 500 TL kar elde eder.

Milli Piyango Bayilik Ne Kadar Kar Bırakır?

Milli piyango bayiliği ile ayda ortalama 4 bin TL ile 12-13 bin TL arası para kazanabilirsiniz. Tabi bu sadece milli piyango için geçerli, yanına spor toto süper lig ürünlerinin bayiliğini alırsanız kazancınız çok daha fazla olabilir.

Milli Piyango Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli piyango bayilik başvurusu yapabilmek için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

TEL NO (DİREKT) : 0 (312) 418 34 27

SANTRAL : 0 (312) 417 91 00/1501-1502-1504-1506-1508-1510

Milli Piyango şube müdürlükleri için de şehirlere göre listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni işletme açacakların yine ilgisini çekebilecek olan REMAX Franchise Bedeli Ne Kadar? RE/MAX Bayilik Şartları konusunu da daha önce sitemizde paylaşmıştık.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar