Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Ne Dükkanı Açabilirim Diyenlere 9 İş Fikri

Ne dükkanı açabilirim? Dükkan açmak istiyorum ama ne üzerine dükkan açsam iş yapar diyenlere 2021 güncel bilgilere göre 9 farklı iş fikri listeledik.

İş kurmak, hayatınızda alabileceğiniz en iyi kararlardan biri olabilir. Kendi işinizi kurmak ve sadece kendi istediğiniz şeyi yapmak, bunlar çok güzel şeyler. Fakat, kendi işinizi kurma yolunda pek çok şeyi atlıyor veya öğrenmek istemiyor olabilirsiniz. İş kurmak her ne kadar güzel bir eylem olsa da mutlaka iyi planlanmalı ve kendi bilginiz ve yeteneğinize göre iş kurmalısınız. Peki ne dükkanı açabilirim? Hangi işi kurmalıyım? Hangi işten daha çok para kazanabilirim?

Dönerci Açmak

Çok klişe bir iş fikri gibi gözükse de oldukça iyi paralar kazanabileceğiniz bir iş kolu olan dönercilik, düşük sermaye gereksinimi ve hazır müşteri potansiyeli gibi pek çok avantajı da içerisinde barındırıyor. Dönerci açmak için ortalama 50-70 bin lira arasında bir sermayenin yeterli olduğu düşünülüyor, fakat yine de iyi bir sermaye ile daha çok para kazanabileceğiniz aşikar. Tüm bunların yanı sıra, açacağınız dönerci dükkanı franchise olursa, yani bayilik sistemi ile açarsanız, daha kısa sürede iş yapmaya başlayabilir ve amorti süresini daha kolay yakalayabilirsiniz. Üstelik bayilik sistemlerine mutlaka göz atın, yeni açılan bayilere ücretsiz 500 kilo et gibi pek çok avantajları oluyor.

Ramanov Koyunu Yetiştirmek

Ramanov koyunu, özellikle Bim ve A101 gibi pek çok markette satılan kırmızı et ürünlerinin elde edildiği hayvandır. Düşük yem tüketimi ve satın alma kolaylığı nedeniyle ramanov koyunları son derece karlı bir iş fikri olabilir. Ramanov koyunları ortalama 75 dolarla 100 dolar arası bir banttan satılıyor ve bu koyunlar kısa sürede üreyerek çoğalabiliyorlar. Kasaplara ve benzer yerlere kilosu 25-30 liradan bu etleri satabilir ve yüksek gelir elde edebilirsiniz. 

Çiğ Köfteci Açmak

Çok yüksek kar marjı avantajı sayesinde ne dükkanı açabilirim diyenler için çok güzel bir iş fikridir. Çiğ köfteci dükkanları ortalama yüzde 60-70 kar marjı ile çalışırlar ve bu nedenle düşük cirolarla yüksek karlar elde edebilirler. Sadece günde 1000 TL ciro yapmanız halinde ayda net 10 bin TL kar elde edebiliyorsunuz. Bu nedenle mutlaka bir çiğ köfte dükkanı satın almalı ve bu işi yapmalısınız. 

Çiğ Köfte Bayiliği Almak Ne Kadar Kazandırır

E Ticaret Yapmak

Pandemi dolayısıyla pek çok insan eve kapandı. Bu dönemde yapılabilecek en iyi iş fikirlerinden biri de e-ticarettir. E-ticaret yaparak ciddi kazançlar elde etmek mümkün. Gitti gidiyor, N11 gibi pazaryerlerinde bir dükkan açarak sizlerde bir şeyler satabilir ve gerçekten de iyi kazançlar elde edebilirsiniz. 

Damacana Su Bayisi Açmak

Son 10-15 yıldır, Türkiye’deki pek çok kişi suyu damacanadan içiyor. Damacana su sektörü aslında hiç de kolay batacak bir sektör değildir, çünkü su kesin bir ihtiyaçtır. Eğer sattığınız suların litre fiyatı diğer sulardan pahalı değilse, her zaman çok iyi paralar kazanabilirsiniz.  Damacana su satışında kar marjı genelde yüzde 30 civarındadır. Yani 100 liralık su sattığınızda yaklaşık 30 lira kar elde edersiniz. Sizlerde bu şekilde su satışı yaparak kısa sürede çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

Günümüzde ev yemeklerine hasret kalan ancak yapamayan pek çok kişi var ve bunlar genelde kendi işinin sahibi kobiler, yani esnaflar Esnaflar, gerçekten de ev yemeğine hasret kalmışlardır ve genelde çevrelerinde bir ev yemeği restoranı görmeyi mutlaka isterler. Eğer esnafların yoğun olduğu bir bölgede bir ev yemeği restoranı göremiyorsanız, bu bir restoran açmak için iyi bir fikir olabilir. Hemen gidin ve bir restoran açarak para kazanmaya başlayın.

Bakkal Açmak

Çevrenizde bir bakkal veya küçük bir market yoksa, siz açabilir ve para kazanabilirsiniz. Biliyorsunuz ki herkes evine yakın bir bölgede bir bakkal veya küçük bir işletme olmasını muhakkak ister. Eğer sizlerde para kazanmak istiyorsanız, mahalle bakalı olmayan bir yere küçük bir bakkal açın ve hemen para kazanmaya başlayın. Açacağınız bu küçük dükkanla gerçekten de çok ciddi gelirleri çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Genelde mahalle bakkallarının aylık kazancı 3 bin lira ile 7 bin lira arası değişmektedir.

İnternet Cafe

Günümüzde bilgisayar fiyatlarının çok pahalı olması, insanları internet cafelere yöneltiyor. Aslında internet cafe yerine video oyunu kafeleri diyebiliriz, çünkü internet amaçlı kullanım eskisine göre gerçekten de çok azaldı. Bunun yerine daha çok oyun amaçlı olarak internet kafeler kullanılıyor. İnternet kafelerde, çok yüksek kapasiteli gelişmiş bilgisayarlar olduğu için, herkes kasma sorunu olmadan ve herhangi bir problem yaşamadan oyun oynayabiliyor.  Söz konusu internet kafe sektörü epey pahalı bir sektör, yani bu alanda iş yapabilmek için gerçekten de çok iyi sermaye sahibi olmanız gerekiyor, ancak yine de oldukça kazançlı bir iş fikri olduğunu söylemekte yarar var.

Kırtasiye Açmak

Okula yakın alanlarda mutlaka bir kırtasiye ihtiyacı olur. Kırtasiyeler, kalem, silgi, defter gibi okul ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler satarlar. Tabi tüm bunların yanı sıra, yazıcı çıktısı gibi pek çok hizmeti de oldukça kolay bir şekilde sağlayabilmektedirler. Ne dükkanı açabilirim diye soruyorsanız, kırtasiye gerçekten de çok kazançlı bir sektör diyebiliriz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar