Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açılır? (Güncel)

Odeabank, Türkiye’nin en yeni dijital bankacılık oluşumlarından biridir. Bankaların pek çok müşterisi, kazandıkları parayı değerlendirmek için vadeli banka hesapları açmaktadırlar. Odeabank’ın vadeli mevduat hesabı ise Oksijen Hesap’tır. Oksijen hesap sayesinde, pek çok birey, vadeli mevduat hesapları için yüksek faiz kazanabiliyorlar. Peki Odeabank Oksijen hesap nedir? Oksijen Hesap nasıl açılır?

Odeabank ürünlerinden biri olan Oksijen Hesap, diğer vadeli mevduat hesaplarından farklı olarak, hesap bakiyesinin gün sonunda en az 4,000 TL/USD/EUR’luk kısmının vadeli olmayan, vadesiz hesapta kalması ile açılan bir hesaptır. Yani 100 bin TL’yi vadeli mevduatta değerlendirmek istediğinizde, sadece 96 bin TL’si faiz gelirinden yararlanabiliyor. Oksijen hesap, diğer pek çok bankaya göre daha yüksek faiz oranı sunduğu için çok tercih edilen bankalardan biridir. 

Odeabank Türk Lirası Faiz Oranları

Odeabank, birikimlerinize %11’e varan faiz oranı uygulayarak, karlı bir şekilde değerlendirmenizi sağlıyor. Üstelik söz konusu oranlar 250 bin TL altı mevduatlar için geçerli. Yani 250 bin liranın altındaki mevduatlarda yüksek faiz oranlarından yararlanabiliyorlar. 

Odeabank Oksijen Hesap Nasıl Açılır?

Odeabank oksijen hesap nedir sorusunun cevabını öğrendiysek, şimdi gelelim, Odeabank’ta nasıl hesap açabileceğinize. Odeabank’ta hesap açılışı çoğunlukla internet üzerinden yürüyor. Hesap açılışları internet üzerinden yapıldığı için, genelde daha yüksek faiz oranları almak mümkün oluyor. Ancak odeabank’ın fiziksel şubesi de bulunuyor. Sayıları çok az olsa da fiziksel şubelerden de hesap açtırabiliyorsunuz. Ancak, fiziksel şubeden yatırım hesapları açmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü şubeden yatırım hesapları açtığınız zaman, internet şubeye göre daha az faiz alabiliyorsunuz.

Oksijen Hesap Hediyeleri

Odeabank’ta oksijen hesap açtırdığınızda, sadece faiz kazanmıyorsunuz, banka size sürekli olarak hediye de verebiliyor. Bu hediyelerden biri de sinema bileti. Sinema bileti, Oksijen Hesap’ta hesap açtıran ve en az 4,000 TL bakiyesi bulunan kişilere verilmektedir. Üstelik tek seferlik olarak değil, her ay 2 adet sinema bileti verilmektedir.

Odeabank’ın hediyeleri saymakla bitmiyor. İki arkadaşınızı Odeabank’a getirir ve Oksijen Hesap açmalarını sağlar ve birikimlerini Oksijen Hesap’ta değerlendirmelerini sağlarsanız, 2 yıl boyunca EFT, havale, hesap işletim ücreti, diğer banka ATM nakit çekim ücreti alınmıyor. Yani pek çok bankada ücretli olarak gerçekleştirilen işlemler bu şekilde 2 yıl boyunca ücretsiz yapılabiliyor. 

En Yüksek Faiz Veren 10 Banka


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar