Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Öğrenciler İçin Ek Gelir

Öğrenciler İçin Ek Gelir

Her geçen gün zorlaşan hayat şartlarında öğrenciler için ek gelir seçenekleri tüm öğrencilerin ilgi odağı olmakta ve araştırılmaktadır.

Öğrenciler için ek gelir olanakları sayesinde hem okumak zorunda kalan hem de para ihtiyaçları olan öğrenciler belirli işler sayesinde kazanç elde edeceklerdir. Günümüzde pek çok alanda olduğu gibi öğrencilerde hayat şartların zorluğu sonucunda ek gelir elde edecek işler arayışında olmaktadır. Bu arayışlar sonucunda yapılan araştırmalarda birçok farklı alanlarda okul yaşamını etkilemeyecek şekilde uygun iş seçenekleri bulmaktadır.

Okurken para kazanma yöntemleri saymak ile bitmeyecek kadar çok olmaktadır. Tüm öğrenciler bu seçenekler arasında en uygun olanı seçerek çok daha rahat bir şekilde kazanç elde edilebilecektir. Öğrenciler için ek gelir seçenekleri arasında yer alan bazıları şunlardır;

1 – Blog ya da İnternet Sitesi Açmak

Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Bu neden ile öğrenciler için en ideal ek iş olarak blog ya da internet sitesi açmak çok daha rahat kazanç elde etmeye yardımcı olacaktır. Bu işte her şeyi oturduğunuz yerden internet üzerinden yapacaksınız. Bu iş için yapmanız gereken domain satın almak ve uygun fiyatlı bir web host planı oluşmasını sağlamaktadır. Daha hızlı bir işleyiş için uzman kişilerden destek almanız mümkün olmaktadır.

2 – Siteler İçin Yazı Yazmak

Serbest zamanlı yazılar yazmak ek gelir kazanmanın en kolay yollarından biri olmaktadır. Bolgların dışında çok sayıda işletme içerik üretmekten, teknoloji içerikli yazılar yazmaya ve broşürler meydana getirmeye kadar farklı pek çok alanda yazarlardan yardım alırlar. İşletmeler için yazı yazman isteyenler serbest zamanlı işleri tüm öğrenciler tercih edebilir. Bu sayede okulu aksatmadan ek gelir elde etme şansına sahip olunmaktadır.

3 – Sanal Asistanlık

İnternet bulunan her yerde para kazanmak için pek çok iş olanakları bulunurken bunlardan biri de sanal asistanlık yapmaktır. Çok sayıda işletme normalde asistanların yapmış olduğu maillere cevap vermek ve günlük görevlerin yerine getirilmesi gibi işler için dışarıdan insanlar ile çalışıyor. İnternet üzerinden iş yapmak isteyenler için sanal asistanlık yapmayı düşünebilir ve harçlığınız olan kazançları elde edebilirsiniz.

4 – İnternet Üzerinden Tasarım Yapmak

Grafik tasarımı ile ilgilenen öğrenciler için internet üzerinden sitelere ve işletmelere tasarım yapabilirsiniz. Reklamlar için küçük grafikler hazırlayarak ya da internet sitelerini baştan başlayarak tasarlama yapabilirsiniz. Bu işler ile uğraşan siteleri ziyaret ederek konu hakkında detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Hatta bu siteler arasında yapılan tasarım yarışmalarına katılabilir ve birinci olunması durumunda para kazanmak mümkün olmaktadır.
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

5 – You Tuber Olmak

Video çekme konusunda yetenekli ola kişiler You Tube üzerinden kazanç elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Çektiğiniz videolarda çıkan reklam başına para kazanabilir ve bu sayede videoyu çok daha fazla insanın izlemesi durumuna göre çok daha fazla para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. You Tuber olanlar her 1000 izlenme başına 2 ya da 3 lira kazandığı düşünülmektedir.

6 – Tişört Tasarımı Yapmak

Tasarım yeteneği olan kişiler için para kazanmanın başka bir yolu da tişört tasarlamak ve onları internet üzerinden satışını yapmaktır. Bu iş olanağının en güzel yanı tişörtlerin basit resimlerden çok daha fazlasının olmasıdır. Bazen üzerine yazılan güzel sözler alıcıların daha fazla etkilenmesini sağlamaktadır.

7 – Deşifre Yapmak

Parmaklarını hızlı bir şekilde kullananlar için başka bir kazanç yolu ise dinleyerek ve klavyede yazı yazarak para kazanmak isteyenler için deşifre yapmak uygun işler arasında olmaktadır. Farklı alanda sektörde ses kayıtlarını deşifre ederek yazıya dökecek eleman arayışı bulunmaktadır.

8 – Kaligrafi Yapmak

Kaligrafi sanatından hoşlanan öğrenciler ürettikleri eserleri farklı sitelerde çok daha iyi bir fiyata satış yapabilirler. Genel olarak pek çok insan davetiyelerini süsleyecek ya da özel günler için süsleme yapılarak kullanılacak eserler üreterek kişiler ile çalışmak isteyen kişiler bulunmaktadır.

9 – İnternet Üzerinden Ders Vermek

İyi bir öğretmen olduğunu düşünenler için en güzel işlerden biri de internet üzerinden ders vermek olmaktadır. Tüm ders konularında bilgi sahibi olan öğrenciler ders almak isteyenler için internet üzerinden ders vererek daha fazla kazanç elde edilmektedir.
2021 Yapılabilecek Ek İşler


5 Yorumlar
 1. Ömer Faruk diyor

  güzel bir site lütfen çok ihtiyacım var

 2. Ömer Faruk diyor

  ihtiyacım var lütfen

 3. Asya diyor

  Maillere hem İngilizce hem net Türkçemle cevap vereceğime inanıyorum

 4. İrem diyor

  Durumum yok ve paraya çok ihtiyacım var

 5. Diyadin Bingöl diyor

  Diksiyon ve dil becerim yüksek sitelere her türlü yazı yazılabilir kelime havuzum çok geniş pişman olmazsınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar