Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Para Kazanma Yolları – 3 Farklı Yoldan 13 Fikir

Para kazanma yolları arayanlar için sermayeli, vasıflılar için ve vasıf gerektirmeyen 13 farklı para kazanma yöntemini yazdık.

Para kazanmak, her zaman için çok zor olan ve sürekli zorlaşan bir şeydir. Para kazanabilmek için ya çalışmanız emek vermeniz ya da sermaye koymanız gerekiyor. Para kazanmanın bu ikisi dışında pek bir formülü yok. Peki para kazanma yolları bu kadar kısıtlı mı? Hangi iş yaparak gelirimi artırabilirim? Ek işler yaparak ayda ne kadar kazanırım? Para kazanmanın yolları nelerdir?

Para Kazanmanın 3 Yolu

 1. Sermaye gerektiren işler
 2. Vasıf gerektiren işler
 3. Vasıf gerektirmeyen işler

Sermayesi Olanlar İçin

Eğer bir sermayeniz varsa, para kazanmak için her zaman bir yol vardır. Sermayenizin miktarı da ne kadar para kazanacağınızı önemli ölçütte etkileyecektir. 10-15 bin TL gibi düşük sermayelerle sadece geçiminizi sağlayacak ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir iş kurabilirsiniz. Peki bu işler nelerdir*

 1. Küçük bir bakkal dükkânı açmak.
 2. Seyyar satıcılık yapmak
 3. Toptancılık yapmak
 4. Emlak Ofisi Açmak

Eğer az bir miktarda sermayeniz var ise, küçük bir bakkal dükkânı açarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, küçük bir işletmeyi devralarak işletmeye başlamaktır. Genel olarak bakkallar 15-20 bin TL gibi sermayeler ile kurulabilir, ancak kazandıkça kazandığınız parayı sürekli olarak bakkala yatırmanız ve işletmeyi geliştirmeniz gerekiyor. İlk etapta bakkal dükkanınız günde 100 lira civarında bir para kazanacaktır, zamanla işi genişletip daha fazla kazanabilirsiniz.

Al Sat Yapmak Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Seyyar Satıcılık Yapmak

Sokakta simit, çay, su vs. her şeyi satıp para kazanabilirsiniz. Seyyar satıcılığın hiçbir gideri yoktur ve dolayısıyla elde edilebilecek gelir bir hayli yüksektir. Sokakta simit satarak ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz.

Toptancılık Yapmak

Eğer bir arabanız varsa 10-15 bin TL gibi bir sermaye ile toptancılık yapmaya başlayabilirsiniz. Toptancılık, esnafların ürün tedarikçisi olmak demektir, esnafa uygun fiyatlardan göndereceğiniz ürünlerle ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Para kazandıkça sermayenizi artırabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Emlak Ofisi Açmak

Emlak ofisi 10 bin TL sermaye ile rahatlıkla kurulabilir. Eğer biraz çevreniz varsa ve bu işi bildiğinizi düşünüyorsanız size ciddi paralar kazandırabilir. 500 bin liralık bir ev satışından 20 bin TL’ye kadar gelir elde edebilen emlakçılar, kiraladıkları dairelerden iki kira komisyon alıyorlar.

REMAX Franchise Bedeli Ne Kadar? RE/MAX Bayilik Şartları

Vasıf Gerektiren İşler

Eğer bir vasfınız, yeteneğiniz varsa kısa sürede para kazanabilecek çok fazla iş kurabilirsiniz. Bunlar aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki işleri yapabilmek için bir vasıf, eğitim veya beceri gerekir. 

 1. Direksiyon Dersi Vermek
 2. Özel Ders Vermek
 3. Yemek Yapmak

Direksiyon Dersi Vermek

Direksiyon dersi vermek para kazanma yolları arasındadır ve ciddi anlamda bir gelir elde edilebilir. Günümüzde ehliyet almamızı sağlayan sürücü kursları, insanların trafiğe çıkmasını ve araç kullanmasını sağlayabilecek kadar iyi eğitemiyor, bu nedenle sürücü kurslarını bitiren insanlar sürüş dersleri almak istiyorlar. Sürüş derslerinin saat ücreti 100 TL’den başlar ve kişiye göre 200-250 TL bandına kadar çıkabilir. 

Özel Ders Vermek

Herhangi bir öğrenciye yetenekli olduğunuz bir konuda ders vererek para kazanabilirsiniz. İngilizce, Türkçe, Matematik gibi konular, en çok özel ders verilen konulardan biridir. Özel derslerin saat ücreti 100 TL’den başlar ve 400 TL-500 TL bandına kadar çıkabilir.

Yemek Yapmak

Yemek yapmayı biliyor ve seviyorsanız, size para kazandıracak daha iyi bir iş olamaz. Yemek yapmak gerçekten de kısa sürede çok iyi paralar kazanmanızı sağlayabilir. Bir yerde aşçı olarak çalışabileceğiniz gibi evden hizmet vererek de çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Vasıf Gerektirmeyen İşler

Vasıf gerektirmeyen işler yaparak kısa sürede güzel gelirler elde edebilirsiniz. Aşağıda hem evde hem de dışarıda vasıf gerektirmeden yapabileceğiniz işler belirtilmiştir.

 1. Yorum yaparak para kazanma
 2. Link kısaltarak para kazanma
 3. Youtube Kanalı Açmak
 4. Website Açmak
 5. Garsonluk Yapmak
 6. İnşaat İşçisi Olmak

Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum Yaparak Para Kazanmak (Ayda 3 Bin TL)

Para kazanma yolları arasında, evden hiçbir vasıf, eğitim gerektirmeden size para kazandırabilecek bir iş fikrimiz var. Bildiğiniz gibi Google Play Store bir uygulama marketidir ve bu uygulamalar çeşitli kullanıcı geri bildirimleriyle yorumlar alırlar ve bu yorumlar indirme sayılarını artırır veya düşürür. Yorum yaparak para kazanmak için, bu uygulamalarla anlaşmanız ve onlara yorum göndermeniz gerekir. Göndereceğiniz yorumlar sayesinde uygulama sahibine bir iyilik etmiş olur karşılığında ise iyi bir miktar ücretlendirmeyle geri dönersiniz.

Link Kısaltarak Para Kazanma

Link Kısaltarak Para Kazanma ve İncelikleri

İnsanları çeşitli linklere davet ederek para kazandınız mı hiç? Para kazanma yolları arasında link kısaltmakta var. İnternette bir haber paylaştığınız zaman genelde linki çok uzun gözükür. Bu görüntü çirkin olduğu için, linkin kısaltılması gerekir. Link kısaltma sitelerinin pek çoğu hem o kötü görüntü veren linki kısaltır hem de araya reklam yerleştirir. Böylelikle linke tıklayanlar linkin sahibine para kazandırır.

Youtube Kanalı Açmak

Youtube kanalı açmak para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen yollardan biridir. Eğer youtube kanalı açarak para kazanmak istiyorsanız, çeşitli videolar yüklemeli ve abone sayınızı çoğaltmalısınız. Youtube’da 100 bin izlenen bir video, kanal sahibine ortalama 100 ile 600 TL arasında para kazandırır.

Garsonluk Yapmak

İyi bir restoranda çalışan garsonların aylık kazancı bahşişlerle beraber ciddi boyutlara ulaşabilir. Sıradan bir kafede çalışan garson 2500 lira maaş alır ve yaklaşık 600-700 lira bahşiş geliri elde eder. Tüm bunlara ek olarak, iyi bir restoranda çalışan garsonlar 4 bin lira maaş alabilir ve bahşişlerle beraber 7 bin lira kazanabilir.

İnşaat İşçisi Olmak

İnşaat işçisi olmak para kazanma yolları arasında en tehlikelisi ama aynı zamanda en çok para kazandıran iştir. Sıradan bir inşaat işçisi günde 150 TL çok rahat kazanabilir. Ustalık yapmaya başladığında günlük kazancı 200 TL’ye kadar da çıkabiliyor. İnşaatta çalışan işçilerin en az 130-140 TL günlük maaş alması, bu işin güzel para kazandıran bir iş olduğu anlamına geliyor.  


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar