Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

PEP Kart Nedir?

PeP kart nedir? Ne işe yarar? 2021 Yılında komisyon oranları nasıldır? PeP kart başvurusu nasıl yapılır? Yaş sınırı var mıdır?

Sanal kart hesapları gün geçtikçe yaygınlaştı ve bu nedenle de işlevleri artmaya başladı. Pep Kart Artık ödeme konusunda hayatımızın her alanında bulunan bu kartlardan birisi de PeP karttır. Bu yazımızda, PeP kart hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

PeP Kart Hakkında?

Banka hesabına gerek kalmadan istediğiniz an para transferi, fatura ödeme ve diğer ödeme işlemlerini yapabileceğiniz PeP kart, bireysel ya da kurumsal olarak edinebileceğiniz bir sanal para hesabıdır. Fiziksel olmayan ancak kart numarası ile istediğiniz her yerden alışveriş yapabileceğiniz ve indirimlerden faydalanabileceğiniz bu kart sayesinde ödemelerinizi kesintisiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

PeP ile ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Hesabınıza para yükleyebilir, para çekebilir, 7/24 para gönderebilir ve tüm Opet istasyonlarından indirimli akaryakıt alabilirsiniz. PeP, hem mobil uygulaması hem de internet şubesi aracılığıyla müşterilerine kesintisiz hizmet vermektedir. 

Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar?

PeP Karta Nasıl Para Yüklenir? Karttan Nasıl Para Gönderilir?

Oldukça basit! Aldığınız PeP hesabına, banka kartı, kredi kartı ya da kendi hesabınız üzerinden para gönderebilirsiniz. PeP numaranız, hesabınız aktif edildikten sonra elinize ulaşır. Bu numara sayesinde hem para alabilir hem de para yatırabilirsiniz. Para yatırmak için internet şubesini ya da mobil uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. 

PeP hesabınızdan farklı bir hesaba istediğiniz an para gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken, internet şubesinden ya da mobil uygulama üzerinden para gönder işlemi yapmanızdır. Bu işlemi süre kısıtlaması olmadan istediğiniz an  ve istediğiniz yerde yapabilirsiniz. 

Ek olarak PeP kartta yer alan “Para İste” özelliği sayesinde, yakınlarınızdan para isteyebilirsiniz. Para istediğiniz kişinin telefon numarasını girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede para ve ödeme talebi oluşturmuş olursunuz. 

Pep Kart

PeP Kart Avantajları Nelerdir?

PeP kart, bir sanal kartın sağladığı tüm avantajları sağlamaktadır. Bunların yanı sıra birtakım ek özelliklere de sahiptir. Bu özellikler, kartın avantajlı olmasını sağlamaktadır. 

Sadece kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgilerinizle PeP numarası alabilirsiniz. 

18 yaşından küçük vatandaşlar da PeP Hesabı edinebilirler. 

Uygun hizmet bedelleri ile İngiltere’ye 7/24 Avrupa’ya ise mesai saatleri içerisinde anında para gönderebilirsiniz.

Ay içerisinde 50 adet özel PeP numarası oluşturabilirsiniz. Bu sayede tek bir numaraya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. 

PeP numarası almak için telefonunuza doğrulama kodu gelir. Eğer bu kod onaylanmazsa numarayı alamazsınız. 

Düşük işlem ücretleri sayesinde PeP kart kullanırken boş yere fazladan para ödemezsiniz. 

Her ay düzenlenen özel kampanyalarla PeP’in sizlere sunduğu ek özelliklerden ve indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

PeP Kart Güvenilir mi?

Birçok kullanıcının merak ettiği temel sorulardan birisi de budur. BDDK tarafından faaliyet izni almış bir para ödeme hizmetidir. Bu nedenle belirli standartlara uymak zorundadır. Bu standartlardan birisi de güvenlik standartlarıdır. PeP, BDDK ve MASAK tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir. Bu nedenle hesaplarınız Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından koruma altındadır.

Ek olarak tek kullanımlık SMS şifresi ile hesabınızı güvence altına alan PeP, izinsiz girişleri engeller ve para transferlerinde hesap bilgilerinizi özel bir lisansla gizler. Aynı zamanda PeP kartınızda izinsiz bir ödeme yapıldığını düşünüyorsanız bu durumu yazılı olarak iletme hakkına da sahipsiniz. PeP sayesinde ödeme ve para transferi işlemleri artık daha da kolay. Sadece tek bir tıkla dünyanın bir ucuna para gönderebilir, para alabilir ya da tüm faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ek olarak diğer PeP avantajları ve indirimli akaryakıt alma özelliği de sizleri beklemektedir. 


1 yorum
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar