Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Salyangoz Satarak Para Nasıl Kazanılır?

Günümüzde teknoloji ve ticaret geliştikçe farklı konularda da değişik ürünlerin satışı başlamıştır. Özellikle de Avrupa’da ve ABD’de salyangoz ticareti, son yıllarda büyük bir pazar haline geldi. Bu yazımızda, salyangoz ticareti yaparak neler elde edebilirsiniz ve bu işi nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağız. 

Salyangoz Ticareti

Avrupalı ülkelerde ve ABD’de salyangoz, hem gıda anlamında hem de kozmetik sektöründe sıklıkla ihtiyaç duyulan ürünlerden birisidir. Ülkemizde her ne kadar tüketilmese de kozmetik sektöründe kullanılmakta olan bu canlılar, çiftliklerde yetiştirilmektedir. Özellikle de 1 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti eden salyangoz çiftlikleri, yatırım yapmak isteyenlere iyi paralar kazandırmaktadır. 

Kilosu üreticiden birkaç liraya alınan salyangoz, sonrasında 20-30 liraya kadar çıkabilen fiyatlara satılmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, salyangoz yetiştiriciliğinin hem uygun fiyatlı hem de teşvik edilen bir iş olmasıdır. Açılacak olan çiftlik, ülkemizde ya da diğer Avrupa ülkelerinde kolaylıkla kredi alacak bir konuma ulaşabilir. Zira günümüzde salyangoz üretiminin artırılması, Avrupalı ve Amerikalı tüketicilerin işine gelmektedir.

HDResim.net

Salyangoz Çiftliği Nasıl Açılır?

Bunun için üretim izni almanız gerekiyor. Devlet destekli yapılacak salyangoz yetiştiriciliği, mutlaka gerekli standartlara uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Özellikle de çiftliğin içerisinde kullanılan malzemeler, sağlık açısından hijyenik olmalı ve kontrol edilmelidir. Aksi taktirde bu işten gelir elde etmek pek mümkün değildir.

Salyangoz çiftliği için minimum 50 bin lira civarında sermaye gerekmektedir. Bu para, hem arazi kiralama hem de gerekli ekipmanları elde etmek açısından oldukça gereklidir. Dileyenler daha büyük bir çiftlik açmak istiyorsa bu bütçeyi artırabilir. Ek olarak, iyi bir proje ile başvuru yapıldığı zaman devlet destekli kredilerden de faydalanmak oldukça kolay bir işlem olacaktır. 

Yurtdışından Hisse Nasıl Alınır?

Salyangoz Satarak Para Kazanma

Çiftliğin büyüklüğüne de bağlı olarak bu işten iyi gelirler elde edilebilir. Örnek olarak, 50 bin liralık bir çiftlikle yılda 100 bin liraya yakın kazanç elde edilebilir. Giderlerle kıyaslandığı zaman bu gelir, oldukça tatmin edici bir miktardır. Zira giderlerle kıyaslanıp net kar ortaya çıkarsa, 1 yılda çiftliğin amorti edilebileceği de açıkça ortaya çıkar. Yani çiftlik sahipleri, bu işten 1 yıl sonra net bir biçimde kar elde etmeye başlayacaktır. 

Çiftlikler, devlet destekli olduklarından dolayı dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Özellikle de bu konuda getirilen standartlara mutlaka uyulmalıdır. Çiftlikler gerekli kurallarla işletilmezse işin sonunda para cezası uygulanmaktadır. 

Para kazanmak isteyenler, kısa bir süre içerisinde gelir elde etmek isterler ancak böyle bir durum, eğer uzmanlık alanınız yoksa çok zordur. Ancak salyangoz yetiştiriciliği, zamanla kolaylıkla uzmanlaşacağınız alanlardan birisidir. Bu alanda icraata başlamak için başlangıçta öyle büyük bir bilgi birikimine ihtiyaç duyulmamaktadır. Yine de çiftliği açmadan önce danışmanlık firmaları ile iletişime geçmenizde fayda bulunabilir. Böylece çiftlik açma konusunda ek tavsiyeler alabilir ve kazançlarınızı artırabilirsiniz. 

Salyangoz Nerelerde Kullanılır?

Et, balık ve diğer protein ağırlıklı besinlere göre içerik açısından daha zengin olan salyangozlar, yabancı ülkelerde gıda olarak tüketilmektedir. Özellikle de lüks gıdalar arasında yer alan salyangozlar, yüksek fiyatlara servis edilmektedir. Hal böyle olunca bu işte dönen paralar da artmaktadır. Özellikle de diğer gıdalara göre daha fazla protein içeren ve daha sağlıklı olan salyangozz, insanların son zamanlarda rağbet gösterdikleri canlılar arasında yer almaktadır.

Salyangozlar ek olarak kozmetik sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Güzellik malzemeleri içerisinde sıklıkla yer alan salyangozlar, cilt sağlığı açısından oldukça iyi bir tercih olarak bilinmektedir. 


1 yorum
  1. […] Salyangoz Satarak Para Nasıl Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar