Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar

Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar

Sanal kart nedir? 2021 Yılında bankadan sanal kart nasıl alınır? Sanal kartların limiti nasıl belirlenir ve avantajları nelerdir?

Teknoloji hayatımızın her alanını kolaylaştırdı. Özellikle sanal kart ve güvenlik ve ödeme sistemleri, teknoloji sayesinde son birkaç yıl içerisinde inanılmaz gelişme kaydetti. Hal böyle olunca insanlar da ödeme sistemlerinde dijital ürünleri tercih etmeye başladı. Bu yazımızda da sanal kartlar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sunacağız. Böylece ödeme sistemleri konusunda en merak edilen konulardan birini açıklığa kavuşturacağız. 

Sanal Kart Nedir?

Fiziksel olmayan sanal kartlar, dijital ortamlarda ödeme yapmamızı sağlayan bir numaradır aslında. Herhangi bir bankanın ya da ödeme sistemlerinin ürünü olan sanal kartlar, isteğe bağlı çıkartılır ve bu sayede internet üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Sanal kartlar, genel olarak özel bir numaradan oluşur ve para transferleri yapmanızı sağlamaktadır. Ne yazık ki sanal kartlar üzerine vadeli hesap açılmamaktadır ancak sanal kartın avantajları oldukça fazladır. 

Fiverr, Up Work, Taskrabbit Üzerinden Freelancer Nasıl Para Kazanır?

Sanal Kart Limiti Nedir?

Sanal kartın bir limiti yoktur. Limiti kendiniz belirlediğiniz sanal kart, isterseniz 500 isterseniz 1000 lira limite sahip olabilir. Zira ön ödeme yapmadan harcama yapamazsınız. Bu konuda yapmanız gereken, ihtiyacınız kadar limit oluşturmaktır. Böylece kartınız başkalarının eline geçtiğinde bir sorun yaşamamış olursunuz. Sanal kartların en büyük avantajlarından birisi de kesin olarak budur. 

Sanal kartlar, ürünü oldukları kurumdan istenildiği zaman anında oluşturulmaktadır. Bu kartla ne yazık ki marketlerde ya da cafelerde ödeme yapamazsınız. Zira elinizde bir kart yoktur. Ancak isteğe bağlı olarak temsili bir kart çıkartabilirsiniz. Bu kart sadece temsilidir. Bu nedenle bu kartla ödeme yapabileceğinizi zannetmeyin. 

Sanal Kart

Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sanal kartlar, dijital olarak ödeme yapmanızı sağlamaktadır. Diyelim ki Amazon üzerinden bir ürün satın alacaksınız. Ödeme sayfasında bu sanal kartın bilgilerini girerek ödeme yapabilirsiniz. İşte sanal kart bu nedenle oldukça avantajlıdır. Ek olarak bazı sanal kartlar 18 yaşından küçük vatandaşların da alabileceği şekilde satılmaktadır. Yani sanal kart edinmek isteyenler, bu sayede herhangi bir koşul ya da şart olmadan sanal kart alabilirler. Sadece kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgileriniz bu konuda yeterlidir. 

Sanal Kart Avantajları

Sanal kartın avantajları oldukça fazladır. Ürüne bağlı olarak da değişmektedir. Genel olarak sanal kartların sundukları avantajlar, düşük hizmet bedelleridir. Özellikle de bazı hesaplardan farklı banka hesaplarına gönderilen ücretlerde komisyon alınmaktadır. Bu komisyon, birçok insana göre yüksek seviyelerdedir. Ancak bazı sanal kartlar, Havale/EFT ücreti almayarak müşterilerine ücretsiz para gönderme hizmeti sunmaktadır. Ek olarak sanal kartlarla kredi kartı borcunu da sorunsuz bir şekilde ödeyebilirsiniz. 

Sanal kartlarda yer alan numara sayesinde her türlü dijital ödemeyi yapabilirsiniz. Ek olarak birçok kartta aidat ücreti ya da kullanım ücreti yer almamaktadır. Yani böylece belirli aralıklarla yapılacak olan ödeme, sanal kartlar sayesinde ortadan kalkmaktadır. 

Sanal Kart Nasıl Alınır?

Var olan bir kredi kartına çıkartılabileceği gibi sadece sanal kartt almak isteyen müşteriler, kuruma bu konuda bir istek belirtmelidir. Artık dijital çağda olduğumuz için istediğiniz kartı almak adına tek bir tık yeterlidir. İstediğiniz kartı almak için sadece kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Bu bilgileri forma doldurarak kendinize ait bir kart numarası çıkartabilir ve bu kart sayesinde harcama  yapabilirsiniz. Eğer harcamalarınızı kendiniz belirleyeceğiniz ve düşük hizmet bedeli ödeyeceğiniz bir kart satın almak istiyorsanız yapmanız gereken sadece iletişime geçmektir. 18 yaşından küçük insanlar için de prosedür aynıdır. Yapmanız gereken sadece istediğiniz kartın hangi ödeme sistemi ürünü olduğunu bilmeniz ve buraya dijital olarak müracaat etmeniz

gerekmektedir. 


1 yorum
  1. […] Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar