Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Sanal Ofis Kiralayarak Günlük 30 Dolar Kazanmak  

Sanal Ofis Kiralayarak Günlük 30 Dolar Kazanmak  

Pandemi de sanal ofis kiralayarak günlük 30 Dolar kazanmak mümkün hale geldi ve sanal ofisleri tercih ederek para kazanlar arttı. 

Sanal ofis kiralayarak günlük 30 Dolar kazanmak size biraz uzak gibi görünebilir. Ancak artık bu da bir iş ve uzaktan çalışanlar için çok büyük bir ihtiyaç haline geldi. 

COVID-19, dünya genelinde uzaktan çalışmayı hızlandırmış olabilir, ancak bazı şirketler neredeyse yıllardır iş yapıyor. Araştırmalar, şirketlerin %16’sının zamanın %100’ünde uzaktan çalıştığını tahmin ediyor; yani fiziksel bir ofis alanı veya fiziksel bir yere sahip değiller.

Fiziksel bir ofisi olmasa bile, bu işletmelerin ve çalışanlarının kendilerini profesyonel olarak tanıtmaları gerekiyor. Ek olarak, bazı mahalle dernekleri, evden çalışan girişimciler için esnekliği sınırlayan konut binalarında iş adreslerinin kaydedilmesini yasaklamaktadır. İşte bu durumda sanal ofis oluşturma seçeneği devreye giriyor.

Sanal Ofis Kiralayarak Günlük 30 Dolar Kazanmak  
Sanal Ofis Kiralayarak Günlük 30 Dolar Kazanmak

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, %100 uzaktan iş gücüne sahip bir işletmenin fiziksel adresidir. Sanal ofis kiralayan şirket, bir posta adresi, telefon numarası ve tam teşekküllü bir şirket olarak çalışmasına izin veren diğer avantajlara sahip olacaktır.

Sanal ofisler genellikle ortak çalışma şirketleri ve diğer mesleki gelişim kuruluşları tarafından sunulur. Örneğin, sizin şirketinizin ortak çalışma alanında müşterilerin kiralaması için 30 masası olabilir ve diğer işletmeler için sanal hizmetler sağlayabilirsiniz Bu sanal hizmetlerle, işletmelerin ortak çalışma alanını posta adresi olarak kullanmalarına izin verilir ve ortak çalışma organizatörleri, işletme adına posta kabul eder.

Birçok ortak çalışma alanı, işletme sahiplerinin toplantı alanı kiralayabilecekleri veya fiziksel masa kiralayan girişimcilerin yanı sıra ağ oluşturma etkinliklerine katılabilecekleri katmanlar da sunar.

Sanal ofis kiralayan bir işletme sahibinin konumu ziyaret etmesi gerekmez. Aslında o ofiste çalışmıyorlar ve çalışanları da çalışmıyor. Aslında, çalışanlar sanal ofis adresini e-posta imzalarında ve diğer yazışmalarında kullanabilse de, şirket sahibi o şehir veya ülkedeki tek çalışan olabilir.

Sanal Ofisin Faydaları Nelerdir?

Sanal ofis alanı kuran şirketler için çeşitli avantajlar vardır. İlk olarak, adres, işi yüksek talep gören bir yerde profesyonel bir şirket olarak kurabilir. İşletme sahibinin kişisel adresini vermesi gerekmez; bu da müşterilerden ve satıcılardan ek gizlilik sağlar. Hem de profesyonel bir çalışma, toplantı ya da sunum alanı yaratılması mümkün olur. 

Sanal ofisin en önemli avantajlarından biri, paradan tasarruf etme yeteneğidir. Yüksek kiralar ve stopaj ödemeleri masraf kaleminden çıkmış olur. Bir sanal ofis kurulumunun başlaması yaklaşık 50 dolara mal olabilir. Bu, bir çalışma alanında fiziksel bir masa kiralamaktan çok daha ekonomiktir ve ofis alanı, kamu hizmetleri, mobilya, güvenlik ve diğer masrafları kendi başına ödemekten çok daha ekonomiktir.

Küçük bir işletme veya başlangıç, profesyonel görünürken ve sanal bir ofisle kurulmuşken uzaktan çalışarak paradan tasarruf edebilir.

Sanal Ofislerin Avantajları

Sanal adres aynı zamanda bir şirketin saat dilimini de belirler; bu, iş dünya çapındaki müşterilerle çalışıyorsa veya dünyanın farklı yerlerinde çalışanları varsa önemlidir. Bursa’da sanal ofisi olan bir işletmenin çalışma saatleri muhtemelen doğu standart saatine göredir; bu nedenle Berlin’den bir iş için başvuran potansiyel bir çalışan, görüşmenin büyük olasılıkla doğu saat dilimine göre planlanacağını bilir.

Son olarak, bazı işletmelerin pazarlama ve operasyon gereksinimlerini karşılamak için profesyonel adreslere ihtiyacı vardır. Ayrıca sanal ofis kiralayan şirket, normal mesai saatleri içinde birkaç farklı müşteri ofisini kiralayarak iyi bir kazanç elde edebilir. 8 saatlik bir zaman diliminde 3-4 müşteriye kiralama yapmak, günlük kira kazancı açısından son derece iyi bir etki gösterir. 

Sanal Ofisin Dezavantajları 

Sanal ofis kiralama, yeni bir iş için en uygun çözüm gibi görünse de, sizi engelleyebilecek bazı sınırlamalar vardır. İlk olarak, istediğiniz toplantı alanına erişiminiz olmayabilir. Sanal sözleşmeniz, toplantı odası kiralamanıza izin vermeyebilir veya bunu yaparsanız sizden ek ücret talep edebilir. Bu kısıtlamalar, yüz yüze toplantıları veya etkinlikleri koordine etmeye çalışırken ek baş ağrılarına veya masraflara neden olabilir.

Ayrıca, gelecekte işinizi fiziksel bir ortama ölçeklendirmeyi planlıyorsanız sanal ofis yalnızca geçici bir çözüm olabilir. Bu senaryo, işinizi büyütmek için neredeyse yeterince uzun bir ofis kiralarsanız uygundur, ancak fiziksel bir konumunuz olduğunda adresinizi değiştirmeniz gerekebilir.

Bazı şehirlerde, bir işletmenin konumu, cezbedeceği adaylarda büyük rol oynar. Sanal adresinize göre işe alırsanız ve ardından şehrin farklı bir yerinde yüz yüze bir konum kurarsınız. Ancak, çalışanlarınızın çoğunu uzak tutmayı planlıyorsanız, bu bir sorun olmaz.

Sanal Ofis Müşteri İlişkilerini Nasıl Etkiler?

Çoğunlukla müşterileriniz sanal ofisinizden etkilenmemelidir. Müşterilerinizle şahsen görüşmeniz gerekiyorsa, fiziksel konumlarını ziyaret etmeyi veya kafe gibi bir üçüncü taraf konumu önermeyi teklif edebilirsiniz. COVID-19 salgını ayrıca sanal buluşmaları daha da normalleştirdi. Böylece müşterilerinizi bir telefon konferansı veya görüntülü arama yoluyla sanal olarak buluşmaya teşvik edebilirsiniz.

Birçok şirket, işlerinin tamamen uzak olduğu konusunda şeffaftır. Sanal ofisler daha yaygın hale geldikçe, şirketler müşterilere ofis adreslerinin çoğunlukla sembolik olduğunu ve ekiplerinin ülkenin dört bir yanından çalıştığını söyleyebilir. Günümüzün girişimcileri, kuruluşlarının dijital doğasıyla gurur duyuyor, bu da sanal ofis durumlarını gizleme gereği görmedikleri anlamına geliyor.

Sizin İçin Uygun Mu?

Yeni başlayan bir girişimciyseniz, sanal bir ofisin şirketiniz için hem şimdi hem de ileriye dönük en iyi seçenek olup olmadığını düşünün. Fiziksel bir ofis alanı kurmadan uzaktan çalışarak ve markanızı büyüterek önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Bu işi hem kiralayan hem de sanal ofis sahibi olarak yapabilirsiniz. Eğer konum açısından uygun bir ofisiniz varsa kazancınız sandığınızdan daha yüksek olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar