Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Seç Market Bayilik Başvurusu ve Franchise Bedeli

Seç Market bayilik başvurusu 2021 için nasıl yapılır? Seç Market franchise bedeli ve bayilik şartları hakkında güncel bilgileri paylaştık.

Bizim Toptan firmasının bir markası olan Seç Market, kendi markası adı altında bir firma kurmak istemeyen bireyler için büyük bir avantaj sağlıyor. Seç Market, 5000’den fazla ürün çeşidine sahip bir marketler zinciri, Türkiye çapında 100’den fazla şubesi vardır. Sadece belirli mağalarda satılan ürünleri de bulabileceğiniz Seç Market zincirleri, hen uygun fiyatlı ürünleri hem de kaliteli ürünleri müşterileri ile buluşturmayı hedeflemektedir.

Franchise programında da bayilere 35 gün vadeli alışveriş, kredi kartkı satışların 2 günde masrafsız olarak hesaba geçirilmesi, açık hesap limitlerinin yükseltmek gibi farklı avantajları da bulunmaktakdır.

Ayrıca bayilik aşamasında mağaza kurulumunda profesyonel olarak destek sağlanmakta ve sektör tecrübesi de aktarılmaktadır.

Piyasada bilinir bir marka olan Seç Market bayilik şartları aşağıda verilmiştir.

Seç Market Bayilik Şartları

 • Girişimci bir ruha sahip ve mümkünse daha önce bu alanda bir iş kurmuş olan
 • En az 150 m2 alana sahip bir dükkân
 • Minimum 300 bin TL ile 1 milyon TL arası bir sermaye şartı
 • Bayilik başvuru formunu doldurmuş olmak

Seç Market Bayilik Avantajları

 • Sadece Bizim Toptan ve Şok marketlerinde satılan özel markalı ürünleri satabiliyorsunuz.
 • Sosyal medyada ve basılı yayında SEÇ marketleri ile yapılan reklamlardan destek sağlıyorsunuz
 • Bayilere özel aylık insertler olmakta.
 • Yeni mağazalara özel ücretsiz olarak tabela ve giydirme yapılmakta.
 • Bayilere özel kampanyalar hazırlanmakta.

Seç Market Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siz de Bizim Toptan ve Şok Marketlerinde satılan ürünleri tedarik ederek satış yapmak istiyorsanız, SEÇ Market bayiliği için başvuru yapabilirsiniz.

Bayilik başvuru formunu doldurarak bölge yöneticilerinin sizinle irtibata geçmesini sağlayabilir, güncel başvuru bedeli ve şartları hakkında daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Seç Market Bayilik Başvuru Formu

https://secmarket.com.tr/bayilik

Seç Market Bayiliği Kar Marjı Ne Kadar?

Seç market bayilerinin kar marjı ortalama yüzde 20’dir. Sigara ve alkol gibi ürünlerde kar marjı çok daha az olabilir ancak gıda ve benzeri ürünlerin kar marjı yüzde 20 ile 35 arasıdır. Bu da ciroya vurduğunuzda ortalama yüzde 20’ye denk geliyor.

Seç Market Bayisi Mesai Saatleri

Seç Market bayileri sabah 09.00’da açılır ve yine 21.00’da kapanırlar.

Seç Market Bayileri Ne Kadar Ciro Yapar?

Seç market bayileri, sermayelerinin büyüklüğüne göre ve mağaza büyüklüğüne göre değişen oranlarda ciro yaparlar. Günde 4.000 TL ciro yapan bayiler olduğu gibi, 20.000 TL ciro yapan bayiler de vardır.

Seç Market Bayileri Ne Kadar Kazanıyor?

Ortalama 500 bin liralık sermaye ile 150 metrekare alan üzerine açılmış bir marketin günlük cirosu 10 bin TL civarındadır. Bu bayileri brüt kâr marjı yüzde 17 ile 21 arası değişkenlik gösterir ama genel olarak yüzde 20’dir.

 • Ortalama bir Seç Market bayisi günde 1,500 TL ile 2,000 TL arası brüt kar yapar.
 • Personel masrafları, kira, faturalar vergi ve benzeri diğer giderler çıkıldığında günlük ortalama kar 700-800 TL civarına düşer.
 • Aylık net kazanç 20 bin TL civarındadır.

Yine gıda sektöründe ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Ekrem Coşkun markasının bayiliği için yazdığımız Ekrem Coşkun Bayilik yazısı da ilginizi çekebilir.


2 Yorumlar
 1. MUSTAFA diyor

  Bir seç market bayisi olarak yazmış olduğunuz kar marjlarını rüyanızda görürsünüz.Rakamlar hep afaki öyle bir iş varsa yapalım

  1. Ozcan diyor

   Bizde düşünüyoruz 280 bin istediler100 bin teminat 100m² için 5533874444 bilgi konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar