Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

ŞekerBank Ödeme Talimatı Verme

ŞekerBank ödeme talimatı verme işlemleri için 2021 yılı başvuru yapılabilecek kanallar ve Şekerbank otomatik ödeme talimatı avantajları nelerdir?

Şekerbank otomatik ödeme işlemleri için kullanılabilecek bankacılık kanalları aşağıda sıralanmıştır:

  • Şekerbank Şubeleri
  • Şekerbank İnternet Bankacılığı
  • Şekerbank Mobil Uygulaması
  • Şekerbank Müşteri Hizmetleri
  • Şekerbank ATM’leri

Şekerbank tarafından belirlenen kanallardan bir tanesi kullanılarak, özel demeler ve kurum ödemeleri için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir. Şekerbank kredi kartı ya banka kartı üzerinden, talep edilen tüm ödemeler düzenli olarak gerçekleştirilecektir. Şekerbank ödeme talimatı oluşturulduktan sonra, istenen zamanlarda ödemeler durdurulabilir ve banka hesapları istendiği şekilde yönetilebilir.

Şekerbank Otomatik Ödeme Talimatının Genel Özellikleri

Şekerbank fatura ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. Otomatik ödeme işlemlerinin genel özellikleri ve avantajları aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

  • Otomatik ödeme işlemleri, Şekerbank kredi kartı ve banka kartı üzerinden gerçekleştirilmektedir.
  • Otomatik ödeme talimatı kapsamında internet faturası, kablolu TV faturası, elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası, GSM faturası ve diğer faturalar düzenli olarak ödenmektedir.
  • Kira ödemeleri, vergi ödemeleri ve bireysel ödemeler için otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır.
  • Şekerbank Bonus kredi kartından otomatik ödeme talimatı oluşturulduğu zaman, 150 TL’ye kadar Bonus puan kazanılmaktadır.
  • Baka kartı ya da kredi kartında fatura için gerekli tutar bulunmadığı zaman, banka tarafından fatura tutarı ödenmektedir.

Otomatik ödemeye verilen fatura ve diğer ödemeler, gecikmeye düşmeden düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Şekerbank Müşteri Hizmetleri Otomatik Ödeme Talimatı Oluşturma

Şekerbank telefon bankacılığı hizmetleri üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturmak için 0850 222 78 78 iletişim numarası aranmalıdır. Müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi açıldığı zaman, kimlik doğrulaması için giriş bilgileri talep edilecektir. T.C. kimlik numarası ve kart numarasıyla birlikte kart şifresi doğrulandıktan sonra, sistem tarafından GSM numarasına gönderilen SMS şifresi sisteme girilmelidir. Sistem girişi tamamlandıktan sonra, Şekerbank müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmesi ve otomatik ödemeye alınacak ödemelerin belirlenmesi gerekir. Kira ve kurum ödemeleri gibi bireysel ödemeler adına işlem yapılacağı zaman, hesap numarası bilgileri talep edilecektir.

Şekerbank İnternet Şubesi Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

Şekerbank online bankacılık hizmetleri için belirlenen internet şubesi ve mobil şube üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. www.sekerbank.com.tr adresi kullanılarak internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesindeki “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır. Bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılan internet bankacılığı giriş ekranında, müşteri numarası ve bankacılık şifresi talep edilecektir. Giriş bilgileri tamamlandıktan sonra, menü üzerinden “Ödemeler” bölümüne gidilmesi gerekir. “Fatura Ödemeleri” seçimi yapıldıktan sonra, otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir.

Şekerbank Bankamatikleri Otomatik Ödeme Talimatı Başvurusu

Şekerbank ATM’leri üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturmak için Şekerbank Bonus kredi kartı ya da banka kartı kullanılmalıdır. Bankamatik girişi yapıldıktan sonra, menü üzerinden “Ödemeler” seçeneği tercih edilmeli ve “Fatura Ödemeleri” bölümü açılmalıdır. Kurum ve kuruluşlar adına, Şekerbank bankamatikleri üzerinden otomatik ödeme talimatı oluşturulduktan sonra, faturanın son ödeme günüde ödemeler yapılacaktır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar