Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Seslendirme yaparak para kazanmak, Bionluk gibi platformlarda ücretleri bakımından iyi getirisi olurken İngilizce seslendirme işinden çok daha iyi paralar kazanılabilir.

Bunun için seslendirme kursu alıp, seslendirme ajansına kayıt olup sonrasında seslendirme sanatçısı olabilirsiniz. Metin , kitap , santral , çizgi film , belgesel seslendirme gibi bir çok alanda tam zamanlı ya da ek iş olarak işler bulabilirsiniz.

Günümüzde dijital içeriklerin üretimi her geçen gün katlanarak artmaya devam etmektedir. Bu dijital içeriklerin üretimi arttıkça seslendirme sanatçılarına olan ihtiyaç da artacaktır. Radyo, televizyon ve sosyal medya platformlarında verilen birçok reklamda seslendirme sanatçıları kullanılır. Sadece reklamlar için değil, daha birçok alanda seslendirme sanatçılarına ihtiyaç vardır. Peki, bu alanlar hangileridir? Seslendirme yaparak para kazanmak mümkün mü?

İnternetten Paza Kazanmak

Reklamcılık

Reklamlar, birçok görselliğin ve hikâyenin sunulduğu araçlardır. Ancak reklamlara asıl albeniyi katan müzikleri ve seslendirme sanatçılarıdır. Birçok reklama renk katarak o ürün veya hizmeti ilgi çekici hale getiren seslendirme sanatçılarının en çok gelir elde ettiği sektörlerden birisi reklamcılık sektörüdür.

Video Oyunları

Artık insanlar oyun oynarken uzun uzadıya altyazı okumak istemiyorlar. Bu nedenle birçok yabancı oyun şirketi, bir ülke pazarına girmek istiyorsa öncelikle oyununu o ülkenin diline uyarlamaya çalışıyor. Burada da devreye seslendirme sanatçıları ve tercümanlar giriyor. Bu nedenle oyun sektöründe bu iki mesleğin önemi büyüktür.

Sinema, Televizyon ve Animasyon

Video oyunları sektörünü anlatırken bahsettiğimiz gibi artık insanlar altyazı okumak istemiyor. Uzun uzun altyazı okumak yerine kaliteli seslendirmelere daha çok ilgi duyuyorlar. Bu nedenle de film, dizi ve animasyonlarda seslendirme sanatçıları öne çıkmaktadır. Türkçe dublaj ile yabancı bir film veya dizi izlerken oradaki karakterleri seslendiren sanatçılar, bu işi temsil eden kişilerdir.

Podcastler

Seslendirme sanatçıları için önemli gelir kaynaklarından birisi de podcastlerdir. Radyoların gittikçe popülerliğini kaybettiği bu dönemde podcastler gittikçe değer kazanmaktadır. Birçok farklı konuda radyo programlarından daha rahat bir havada yapacağınız programlar sayesinde önemli gelirler elde edebilirsiniz. Ülkemizde podcast piyasası hala yeni bir piyasa olsa da zaman içinde öneminin artacağı düşünülmektedir.

Online Eğitim İçerikleri

Bildiğiniz üzere artık bir insanın kendini geliştirmesinin en önemli aracı online eğitim siteleridir. Birçok alanda binlerce eğitim programının yer aldığı bu sektörde, ilgili konu için anlatımlar yapacak birisi lazımdır. Burada da seslendirme sanatçıları devreye girmektedir. Etkili ve eğitimli bir sesin anlatım yapması, hem konunun daha iyi anlaşılması hem de o eğitim programının daha çok satmasını sağlayabilir.

Öğrenciyken Para Kazanma Yolları

Ayrıca…

Seslendirme yaparak para kazanmak istiyorsanız sesinizi geliştirmeye ve diksiyonunuzu düzeltmeye önem vermenizi tavsiye ederiz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar