Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Shopify Mağazası Nasıl Açılır? Shopify Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde ticaret shopity ile online yollarla gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle yatırımlar da internet üzerinde yer alan dijital ortamlara yapılmaktadır. E-ticaret sistemleri, işte tam bu noktada büyük bir atılım yaparak gelişmiştir. Arz-talep dengesi ve teknolojinin insan hayatını değiştirmesi, online mağazaları ve buna bağlı olarak da online e-ticaret platformlarını büyüttü. Bu platformlardan birisi de Shopify’dir. Gelin bu platform üzerinde nasıl mağaza açılır ve nasıl para kazanılır sorularına cevap verelim. 

Nasdaq,Dax,S&P 500 Borsalarında Nasıl İşlem Yapılır?

Shopify Nedir?

E-ticaret platformlarından birisi olan Shopify, işletmelerin dijital olarak satış yapmalarına olanak sağlayan bir ortam hazırlamaktadır. Bu ortamda açacağınız bir hesapla insanlara dijital olarak ürün sunabilirsiniz. Yani web üzerindeki mağazanızı bu uygulamanın altyapısı sayesinde hazırlayabilirsiniz. Büyük avantajlar sağlayan Shopify platformu, binlerce mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. 

Shopify Mağazası Nasıl Açılır?

Burada bir mağaza açmak isteyenler, Shopify ana sayfasına göz atabilir. Ana sayfaya girdikten sonra, “Get Started” yani “Hadi Başlayalım” butonuna tıklayarak hesap oluşturabilirler. Hesap için gerekli bilgileri girmeniz gerekir. Sonrasında platform, mağazanızı tanımak adına sizlere birkaç soru sorar. Burada, mağazanızın adı, kategorisi ve diğer bilgiler istenir. Bir nevi sosyal medya mağazası açıyor gibi tüm bilgileri girmeniz gerekir. Böylece bir hesap oluşturulmuş olur. 

Mağazanız dijital olduğu gibi fiziksel de olabilir. Bu nedenle mağaza adresi gibi bilgiler de sizden istenebilir. Burada mağaza adresini daha sonra da değiştirebilirsiniz. “Enter my store” butonuna tıkladıktan sonra mağazanıza giriş yaparsınız. Artık başlayabilirsiniz. 

Mağazanıza girdikten sonra bir yönetici paneli önünüze çıkar. Bu panel üzerinden mağazanız hakkındaki tüm bilgileri ve vitrini kontrol edebilirsiniz. Ürün yüklemesi, fiyat düzenlemesi ve diğer birçok bilgiyi de buradan ekler ya da değiştirirsiniz. Bir nevi dijital olarak baştan aşağı mağazanızı yenilersiniz ve içerisine istediğiniz şeyleri ekleyebilirsiniz. Mağazanın kontrol yönetim sistemi, özel ve basit bir altyapıya sahiptir. Bu nedenle uzmanlık gerektiren bir işlem olmadığını söylememiz gerekiyor. 

Shopify

Shopifyy Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Gelelim bu platform üzerinden para kazanmaya. Eğer gerçekten online bir mağaza üzerinden para kazanmak istiyorsanız, büyük oynamanız ve iyi adım atmanız gerekir. Bu nedenle kurumsal kimlik çok önemlidir. Mağaza tasarımı, ürünlerin açıklamaları ve diğer her türlü görsel ya da yazılı doküman mağazanızın havasını yansıtabilmeli. Bu nedenle her konuda olduğu gibi bu konuda da uzmanlardan yardım almanız gerekir. 

Mağazanızın görünüşü ve içerisindeki bilgiler kadar mağazanızın bu bilgileri nasıl sunduğu da önemlidir. Yani reklamlardan bahsediyoruz. Eğer mağazanız dijital platformda yer alıyorsa, reklamları da dijital olarak yapmanızda fayda var demektir. Bu nedenle Google Adwords, Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden reklam vermenizde fayda var. Burada, reklam danışmanlarından yardım almanızı tavsiye ederiz. Böylece kurumsal bir reklamda yer alması gereken her şeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 

Yukarıda yer alan adımlar gerçekten kağıt üzerinde yazıldığında oldukça kolay geliyor. Ancak ne yazık ki para kazanmak ve daha da ilerisi bir mağaza sahibi olmak kolay değildir. Bu nedenle yapmanız gerekenler, yukarıda saydıklarımız aşamalardan önce sağlam bir temeldir. İşletmeniz ve işletmenizin dinamiği, çok iyi bir konu üzerine kurulmalıdır. Yani ihtiyacın yoğun olduğu bir alanda işletme açabilir ve bu ihtiyacı tamamlayacağınızı insanlara en iyi şekilde reklam edebilirsiniz. İşte bu durumda ne satıyor olursanız olun hiç önemli değildir. Zira siz isteseniz de istemeseniz de kazanacağınız paranın haddi hesabı olmaz.

Yukarıdaki yöntemleri, bu aşamaları tamamladıktan sonra denerseniz, iyi bir mağaza sahibi olabilirsiniz ve kazanç da bunun peşinden gelir. 


1 yorum
  1. […] Shopify Mağazası Nasıl Açılır? Shopify Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar