Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Sosyal Medya Hesabınla Para Kazanmak

Sosyal Medya Hesabınla Para Kazanmak

Sosyal Medya Hesabınla Para Kazanmak

Günümüzde sosyal medya, hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son zamanlarda para kazanmak için çok sık kullanılmaktadır. Bu yazımızda sosyal medya hesaplarından para kazanma yollarını detaylı olarak anlatacağız.

Sosyal medyada tercih edilen uygulamalar bulunmaktadır. Twitter, İnstagram ve Facebook gibi uygulamalar örnek verilebilir. Bu uygulamalari aktif ve doğru bir sekilde kullanirsaniz buyuk paralar kazanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Aracığıyla Para Kazanma Yolları Nelerdir? 

İnstagram hesabi sayesinde para kazanmak son zamanlarda çok popüler yöntemlerdendir.

Instagramda, reklam alma yolu ile para kazanmak tercih edilen yollardan biridir. Öncellikle bu yolu gerçekleştirmek isteyen kişilerin hesaplarında bulunması gereken özellikler vardır. Bu özellikler yüksek takipçi sayısı ve dikkat çekici bir hesap

olmasıdır. İlgi görenlere, ünlülerin kişisel hesapları ve mizah içerikli paylaşımlara yer verilen hesaplar örnek verilebilir. Ünlülerin hesaplarının ilgi görmesinin nedeni taninmiş olmalarıdır. Bu yüzden takipçi sayıları yüksektir. Fakat reklam almak için sadece unlu olmak gerekmez. Dikkat çekici, aktif kullanılan bir hesabınız bulunuyorsa sizin de tanınmışlığınızda artar. Bundan dolayı takipçi sayınızda haliyle yükselecektir.

Instagramda satış yaparak da gelir elde etmeniz mümkündür. Bu teknik ile kendiniz yaptığı ürünleri satabilirsiniz. Bu ürün seçenekleri yeteneğinizi göre değişiklik gösterir. Mesela örgü örmeye yeteneğiniz varsa ördüklerinizi satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yemek ile ilgili siparişler alıp yapabilir, kendi mağazanızda bulunan ürünlerini ve el yapımı takı ve aksesuarlarınızı satabilirsiniz. Ayrıca girişimciler satış ortaklığı da yapabilirsiniz.

Facebook İle Nasıl Para Kazanılır?

Facebook, diğer platformlardan daha önce hayatımıza girmiştir. Giriş zamanının eski olması artık ilgisinin azaldığını göstermez. Aksine Facebook ile para kazanmak en ideal uygulamaların başında gelmektedir.

Kazanç sağlamak için Facebook hesabınızdan ürün satabilirsiniz. Bunun için Facebook uygulamasında yer alan teklif yap özelliğini kullanabilirsiniz.

Başka bir yöntem ise e-ticaret sitelerinin birinden satış ortaklığı yapabilmektedir. Ortaklık oluşturduğunuz firma size bir ürün kodu gönderecektir. Bu kod sayesinde takipçileriniz paylaştığınız bağlantısından ürünü satın alabilirler. Takipçiler bu bağlantı aracılığı ile ürün aldıkları zaman ortaklık sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

 

 

Facebook ile para kazanabileceğiz diğer bir yolda tanitim yapmaktır. Belirlediniz bir miktarda cazip bir indirim yapınız. Bu teklifinizi facebook ücretli reklamlarla tanıtabilirsiniz.

Facebook grubu oluşturarak da kazanç sağlayabilirsiniz. Grubunuzdaki üye sayısı 10.000 ve üzerinde olduğunda avantajlarınız iyice artmış olacaktır. Üyelerinizle ilgilenin, fikirlerine önem veriniz. Aktif bir sayfa olup üyelerinizi grupta tutabilirsiniz.

Geçmiş zamanlarda birden fazla hesap açmak moda haline gelmişti. Kullanmadığınız eski facebook hesaplarınızı satabilme imkânınızda vardır. Pazarlamacılar eski facebook hesaplarını tanitim yapmak için satın almaktadır. Çünkü facebook eski hesaplara çok önem vermektedir.

Twitter İle Para kazanma Yolları Nelerdir?

Çoğu sosyal platformda olduğu gibi twitter sosyal ağında da para kazanmak mumkundur. Diğer uygulamalarda olduğu gibi takipçi sayısı burada da çok önemlidir. Takipçi sayinizi, ilgi çekici paylaşımlar ile arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sponsor reklamlar vererek daha hızlı bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Kazanç elde edebilmek için diğer uygulamalarda da geçerli olan ortak yöntemler vardır. Bunlara satış ortaklığı yapmak, hizmet ve ürün pazarlamak ve reklam almak örnektir.

Twitter, büyük bir haber kaynağıdır. Dünya genelinde yaşanan önemli olayların büyük bir kısmına, öncelikle bu sosyal ağda yer verilmektedir. Bu yüzden çoğu kişi haberler hakkında bilgi sahibi olmak için kullanılır. Twitter aracılığıyla para kazanmanın en etkili yollarından biri haber sitesi oluşturmaktır. Zamanla takipçi sayınız arttığında haber siteleri size sponsor olmak isteyecektir. Bu sayede daha çok kazanç sağlayacaksınız.

Diğer bir yöntem ise sponsorlu tweet paylaşmaktır. Eğer iyi bir takipçi sayınız bulunuyorsa bu yöntemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca retweet yaparak da ek gelir sağlayabilirsiniz. Birçok işletme bu yolla reklamlarını yapmanız için sizinle anlaşmak isterler. Sizde belirlediğiniz ücret karşılığında retweet aracılığıyla reklamlarını yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirdikten sonra banka hesabınızdan ödemenizi alabilirsiniz.

Twitter ile para kazanmanın yönteminden başka biri ise belli bir alanda uzmanlığınızın olmasıdır. Uzmanlığınızın bulunması twitter platformunda daha çok beğenilmenizi sağlayacaktır. Örnek olarak ekonomi alanında uzmansanız bu konuda değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu durumda sizin kısa surede takipçi sayınız artacak ve kazanç sağlayacaksınız.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar