Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Spotify ile Aylık 1000 Dolar Kazanmak

Spotify ile Aylık 1000 Dolar Kazanmak

Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi ile para kazanabilecek birçok uygulamalar olmaktadır. Bunlardan bir taneside Spotify uygulamasıdır.

Spotify ile aylık 1000 dolar kazanmak nasıl olur?  soruları oldukça sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Herkes kolay ve çok nasıl para kazanabilirim konularını çok araştırmaktadır.

Spotify ile Aylık 1000 Dolar Kazanmak
Spotify ile Aylık 1000 Dolar Kazanmak

Spotify Nedir?

Spotify uygulaması dünya da çok popüler ve dünya çapında milyonlarca şarkıya ve bütün içeriklere anınfa erişmeyi sağlayan digital, video ve podcast aktarma hizmetine denilmektedir. Bu uygulama sayesinde müzik dinleyerek çok para kazanma şansınız vardır. Spotify’den para kazanmak istiyorsanız eğer sadece yapacağınız gereken çok kolay ve çok basit bir işlem olmaktadır. Yalnız kişilerin dinlediği ve kendinize ait olan bir müziğe ya da şarkıya sahipseniz yapılması gerekli olanlar çok kolay olmaktadır.

Spotify’den Nasıl Para Kazanılır?

Spotify’den para kazanmak için; şahsınıza ait bir müziğiniz var ise ve bu müziği Spotify’e yükleyerek çok rahat bir biçimde para kazanabilmektesiniz. Fakat direkt Spotify’e müzik yükleyeceğiniz platform yoktur. Yapmanız gereken herhangi bir müzik şirketi ile anlaşarak ve şarkıyı düzenlemeniz gerekmektedir.

Spotify direkt kullanıcılar ile görüşmek yerine müziğinin telif hakları  ve tam kaliteli bir şekilde platform sağlayacak müzik firmaları ile beraber çalışmaktadır. Bundan dolayı kazanılan kazanç Spotify’den müzik firmalarına ödenmektedir. Müzik firmaları ise son işlemlerde kazandığınız paralardan komisyon alarak sizlere ödeme yapmaktadır. 

Ülkemizde bütün sanatçılar bir müzik firması ile beraber çalışmaktadır. Ve müziklerini Spotify’yüklemektedirler. Sizlere ait olan bir şarkıyı  Spotify’de listelemek çok kolaydır. Müzik firması ile anlaşarak ve şarkınızı düzenleyerek 1 – 2 saat sonra şarkıyı yüklenmektedir. 

Spotify’den para kazanmak için şarkınızı Spotify’e şarkınız koyup beklemelisiniz. Bazen yükleme yaptığınız zaman herkes hemen şarkınızı dinlemeyebilir. Ve dinleseler de fazla ilgi göremeyebilirsiniz. Bunun önemli bir nedeni olmaktadır. Çok popüler bir sanatçı gibi kişilerin tanımadığı sizler için yapılması gereken tek bir seçenek vardır bu seçenekte oynatma listelerinde olmanız gerekmektedir. Kendinize ait şarkıyı oynatma listesine eklediğiniz zaman çok kısa zaman içinde çok popüler kişiler ve bu kişilerin ilgi odağı alabilirsiniz. Bundan dolayı da şarkıyı söyleyen kişi aylık 1000 dolar para kazanabilmektedir.

Çok Ünlü Oynatma Listesi Sahip Olan Kişiler ile Nasıl İletişim Kurabilirim ?

Çok ünlü oynatma listesine sahip olan kişiler ile iletişime geçmek gerekiyor. Popüler oynatma listesinin en üstünde olabilmek için genellikle mail adresleri ve iletişim bilgileri olmaktadır. bu bilgilere ulaşarak kendi şarkılarınızı herkese tanıtabilirsiniz. Sadece dikkat edeceğiniz önemli bir nokta bulunmaktadır. Şayet şarkınız rap tarzinda ise mutlaka şarkınızı Rock olan oynatma listelerine eklemeniz ve sunmanız gerekmektedir. Bu da sizlere fazladan puan almanızı sağlayacaktır. Yaptığınız şarkı için oynatma listelerine eklemek ve katılmak yeni takipçilere sahip olmanızı hem de çok etik olacaktır. Çok ünlü oynatma listesi sahibi olan kişiler ile sosyal medya aracılığı ile de iletişim kurabilirsiniz.

Spotify’den Para Kazanmanın Yolları

Spotify’de albümleri ve şarkıları yayınlanmakta olan insanların dinlenme oranına nazaran belirlenen miktarlarda para almaktasınız. Ve yukarıda da belirttiğimiz gibi iyi bir müzik firması ile anlaşmanız gerekir. Ve anlaştığınız müzik firması ile kendinizin yaptığı şarkıyı düzenleyerek oynatma listelerine girerek para kazanabilirsiniz.Eğer bir müzik firması ile anlaşamıyor ya da anlaşmayı düşünmüyorsanız buna alternatif olarak kendi müzik şirketinizi kuracağınız gibi hazır müzik şirketleri ile komisyon oranı ile anlaşıp hemen bu işe başlayabilirsiniz. Burada önemli olan bir müzik şirketi altında faliyet göstermek olmanızdır.

Yüklemekte olduğunuz her şarkı ne kadar çok dinlenirse o kadar çok para kazanabilirsiniz. Ayda 1000 dolara kadar para kazanabilirsiniz. Her yüklediğiniz şarkı için de ayrı para kazanabilirsiniz. Önemli olan dinlenmesidir. Ve dinlenen şarkınızın sayısına göre anlaşma yaptığınız müzik firması sizlerin hesabına paralarınız yatırmaktadır. Tabi yatırırken kendi komisyonlarını da almaktadırlar. Ne kadar çok müzik yüklerseniz o kadar çok para kazanacağınız için, bu platformdan para kazanmaya karar verdiğinizde yükleyebileceğiniz kadar şarkı yüklemelisinizki kazancınız da bir o kadar fazla olsun. Dünya’nın en popüler müzik platformu hakkında sizler için bilgileri topladık.Yapmanız gereken işe başlayıp para kazanmaya başlamak.


1 yorum
  1. Mehrab diyor

    Nie qosulmaq.olmur axi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar