Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Subway Franchise Bedeli Ne Kadar? Bayilik Şartları Nedir?

Subway franchise bedeli ne kadar? Subway bayilik açmak için şartlar nedir ve nasıl başvuru yapılır? Bayilik süreci hakkında detaylı rehber yazımıza ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyaca bilinen sandviç markası olan Subway, şimdilerde bayilik vererek ağını genişletmeye hazırlanıyor. Tüm dünyada ciddi satış rakamlarına ulaşmış, ciddi sayıda restoran sayısına sahip olan Subway firmasının bayilik şartları ve başvuru bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Subway’den aldığınız franchise sonrası hem dünyaca bilindik bir markanın bayisi olacak hem de kendi işinizin sahibi olacaksınız.

Türkiye’de sandviç kültürü çok fazla olmasa da özellikle doğru bir lokasyonda hem iş yerlerinde öğlen yemekleri için gelen müşterilere hem de parklara ve sahillere yakın bir lokasyonda da buralara gezmeye gelen müşterilere yönelik hizmver verebilirsiniz.

Az bir personel ile küçük bir dükkanı rahatlıkla döndürebilirken aynı zamanda ciddi kar oranlarıyla ciro yapabilirsiniz.

Subway Franchise Süreci

Franchise başvurusunda öncelikle başvurunuzu yapıp, restoran açmak istediğiniz bölgenin yöneticisi ile de bir görüşme yapmak zorundasınız. Deneyimlerini ve merak ettiğiniz tüm soruları bölge yöneticisine sorabilirsiniz. Sonrasında finansman bulup franchise sözleşmesini imzalıyorsunuz ve eğitimlere katılmaa başlıyorsunuz. En son olarak da Subway bayisi için tuttuğunuz yere yerleşip satışlarınıza başlıyorsunuz.

Ortalama bu süreç 6 ay kadar sürebilmekte.

Subway Bayilik Şartları Nelerdir?

  • En az 50-150m2 arası büyüklükte bir dükkâna sahip olmak
  • Vizyon sahibi ve çalışkan girişimci ruhu

Yukarıdaki şartları sağlayan girişimciler hemen bir Subway restoranı açabilir.

Ancak tabi ki bayilik başvurusu sonrasında size detaylı olarak bir eğitim verilecek. Hem sunumları hazırlama hem müşteri ile iletişim kurma hem de satış stratejisi konusunda kapsamlı bir eğitimden geçtikten sonra bayinizi açabileceksiniz.

Subway Franchise Bedeli Ne Kadar?

Gıda sektöründeki zincir restoranlar arasında en düşük bayilik bedellerinden birine sahip olan Subway için bayilik bedeli ortalama 15.000$’dır.

Ayrıca her hafta gelirlerinin %12,5 royalty ücreti alınır. Bunun %8’i franchise lisansı, %4,5’luk kısmı da reklam ücretidir.

Ancak sadece franchise bedeli ödeyerek Subway bayisi olamıyorsunuz tabi ki. Bu tutar sadece ilk franchise bedeli oluyor. Ek olarak dükkan kirası, ekipman maliyeti, açılış masrafları, personel maaşları vs. gibi tutarla yaklaşık 50.000$ kadar masrafınız olabilir.

Franchise sonrası hangi masraflar var ulaşmak için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Subway Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

Subway bayilik başvurusu yapabilmek için resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilir veya aşağıdaki iletişim numaraları üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

E Posta Adresi: turkey_development@subway.com

Telefon Numarası: 0212 803 14 25

Subway Franchise Başvuru Formu

Subway Bayilik Çalışma Saatleri

Subway bayilerinin çalışma saatleri bölgeden bölgeye değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi bayiler 24 saat açıkken, kimi bayilerse günde 12 saat açıktır. Ortalama bir Subway bayisi 09,00 civarı açılır ve 00,00 civarı kapanır.

Subway Bayilik Kar Marjı

Subway bayiliklerinde kâr marjı ortalama yüzde 35-40 arasıdır. 20TL’ye satılan bir sandviç yaklaşık olarak 12-13 TL’ye mal edilir. Genel olarak kar marjları oldukça iyidir.

Subway Bayileri Günlük Ne Kadar Ciro Yapar?

Standart bir bayinin ortalama günlük cirosu yaklaşık 5,000 TL civarındadır.  Bayilerin günlük cirosu bölgeden bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Subway Franchise Almak Ne Kadar Kazandırır?

Ortalama bir Subway bayiliği ayda 35-40 bin TL brüt kar elde etmenizi sağlar. İşletmenin lokasyonuna göre net kar miktarınız değişebilir ama genel olarak 25 bin TL civarında net kar elde edilebiliyor.

Yine Subway gibi gıda sektöründen faaliyet gösteren bir diğer marka olan Kentucty için de daha önce sitede yer verdiğimiz KFC Bayilik Nasıl Alınır içeriği de ilginizi çekebilir.

Üzerinden Kaynak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar