Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

TEB Bankası Ödeme Talimatı Verme

TEB ödeme talimatı verme işlemi başvurusu 2021 için nasıl yapılır? TEB otomatik ödeme talimatı vermenin avantajları nelerdir?

TEB fatura ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. Otomatik ödeme talimatı işlemleri için TEB tarafından belirlenen kanallar aşağıda sıralanmıştır:

  • TEB Müşteri Hizmetleri
  • TEB Şubeleri
  • TEB İnternet Bankacılığı
  • TEB Mobil Uygulaması CEPTETEB
  • Tem Bankası ATM’leri

Yukarıda sıralanan bankacılık kanallarından herhangi biri kullanılarak, fatura ve özel ödemeler için otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. TEB banka kartı ya d kredi kartı üzerinden düzenli ödeme talimatı verildiği zaman, fatura ödemeleri gecikmeye bırakılmamaktadır. TEB ödeme talimatı verme işlemi sonrası, istenilen zamanlarda ödemeler durdurulmaktadır.

TEB Otomatik Ödeme Talimatının Genel Özellikleri

TEB ödeme işlemleri, kartlı ve kartsız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Banka müşterisi lan kişiler, TEB kartlarına otomatik ödeme talimatı oluşturmakta ve fatura ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmektedir. Otomatik ödeme talimatı işlemlerinin genel özellikleri aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

  • TEB kredi kartı ya da banka kartı adına otomatik ödeme talimatı verildikten sonra, tüm faturalar gecikmeye girmeden ödenmektedir.
  • Fatura ödemeleri için işlem yapıldıktan sonra banka kaynaklı ödeme hatası gerçekleşirse, faturaların gecikme faizi banka tarafından ödenmektedir.
  • Kredi kartı borçları, GSM ödemeleri, sabit/kablosuz internet faturaları, elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası ya da kurum ödemeleri için otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. Kira ve özel ödemeler için de bireysel kişiler adına otomatik ödeme talimatı verilebilir.

TEB Bankası Müşteri Hizmetleri Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

TEB telefon bankacılığı hizmetleri kullanılarak otomatik ödeme talimatı oluşturmak için 0850 200 0666 iletişim numarası aranmalıdır. Müşteri hizmetlerine giriş yapabilmek için kimlik doğrulaması talep edilecektir. Banka tarafından belirlenen müşteri numarası ya da kimlik numarasıyla birlikte, kredi kartı ya da banka kartı numarası ve şifresinin sisteme girilmesi gerekir. Müşteri hizmetlerinin cep telefonuna gönderdiği güvenlik kodu doğrulandıktan sonra, telefon bankacılığı işlemleri yapılacaktır. Müşteri temsilcisine bağlanarak, otomatik ödeme talimatı verilmek istenen hesaplar ve kurumlar belirlenmelidir.

TEB Online Bankacılık Sistemi Otomatik Ödeme İşlemleri

TEB internet şubesi ya da mobil uygulaması kullanılarak, faturalar için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir. www.teb.com.tr adresi üzerinden bankanın internet sitesi açıldıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında yer alan “İnternet Şubesi” seçeneğine tıklanmalıdır. İnternet şubesi giriş ekranı açıldıktan sonra, müşteri numarası ve şifreyle giriş yapılmalıdır. SMS güvenlik şifresi doğrulandıktan sonra, işlem sayfası açılacaktır. Menü üzerinden “Ödemeler” ve ardından “Fatura Ödemeleri” seçeneğine tıkladıktan sonra, “Otomatik Ödeme Talimatı Verme” bölümü üzerinden ödeme talimatı oluşturulacaktır.

TEB Bankamatikleri Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri

TEB ATM cihazları ödeme talimatı işlemleri, kartlı ve kartsız olarak gerçekleştirilmektedir. TEB kredi kartı ya a banka kartı kullanılarak, otomatik ödeme talimatı oluşturulmaktadır. Kartsız işlemler bölümünde, sadece anında fatura ödemesi yapılmaktadır. TEB bankamatik işlem menüsü açıldıktan sonra, “Ödemeler” bölümü açılmalı ve fatura ödemeleri tercih edilmelidir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar