Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

TEB Günlük Para Çekme Limiti

TEB günlük para çekme limiti yazımızda 2021 yılında TEB ATM’lerinden en fazla çekilebilecek tutarı ve bu tutarı nasıl yükseltebilirsiniz inceledik.

TEB bankasından yapılacak para çekimlerinde günlük çekme limiti vardır. Banka kartı veya kredi kartı ile ATM’ lerden işlem yapılabilmektedir. TEB bankası ATM’ leri ile 7/24 hesaptan para çekilebilir. Bankadan çekilecek para cinsi TL, USD, EURO olabilir. Tüm para cinslerinden para çekimi gerçekleştirilir. TEB ATM’ lerinden günlük para çekme limiti 7/24 yapılacak işlemlerde 2.000 TL’ dir. Günlük para çekme limiti üzerinde para çekimi gerçekleşecek ise en az 5 TL en fazla çekilen tutarın %1’ i oranında ücret çekme işlemine yansıtılır.

TEB Günlük Para Çekme Limiti Üstü Para Çekme

TEB günlük para çekme limiti aşıldığı durumlarda müşteri öncelikli olarak para çekiminden önce müşteri hizmetlerinden bilgi almalıdır. Müşteriler dilediği taktirde 1.000 TL’ ye kadar günlük para çekme limiti üstünde para çekimi yapabilmektedir. Bankanın 2020 yılında belirlediği günlük para çekme limiti üstü para çekimlerinde en az 5 TL olarak çekilecek paranın %1’ i tutarında masrafı çekerken ödemek zorundadır.

TEB Günlük Para Çekme Limiti Arttırma

Para çekme limiti arttırmak için müşteri temsilciliği ile görüşerek ya da şubeden bu işlem gerçekleşebilmektedir. TEB müşterisine kolaylık ve avantaj sağlayarak günlük para çekme işlemlerinde müşterilerinin isteği doğrultusunda arttırmaktadır.

TEB Günlük Para Çekme Limitleri

TEB bankasına ait limitler şu şekilde sıralanabilir;

  • EURO para çekimlerinde müşterinin TL hesap limiti kadardır
  • DOLAR para çekimlerinde müşterinin TL hesap limiti kadardır
  • STERLİN para çekimlerinde müşterinin TL hesap limiti kadardır
  • Günlük para yatırma limiti minimum 20.000 TL kadardır
  • Kartsız işlemlerden kredi kartı ödemesi en fazla 19.990 TL kadardır
  • Para yatırma ve kredi kartı ödemelerinde her işlem için 6 TL ücret kesilir
  • Tek seferde ATM’ ler 50 banknot alabilmektedir.

TEB ATM QR Kodu İle Para Çekme Limiti

TEB müşterisi QR kodu ile para çekimi yapabilir. Yenilenen mobil bankacılık uygulaması ile sadece QR kodu okutularak para çekimi yapılabilir. Bu para çekimi sırasında karta ihtiyaç duyulmaz. TEB müşterisinin daha hızlı para çekimi gerçekleştirebilmesi için ücretsiz olarak QR kodu ile para çekimi hizmetini sunmaktadır. İlk olarak telefondan CEPTETEB uygulamasına giriş yapılmaktadır. CEPTETEB uygulaması ana menüsünde para çekme fonksiyonlarından hangi hesaptan para çekileceği seçilir ve ATM ekranında belirtilen QR kodu telefona okutulur. Bu hizmet sayesinde ATM’ lerden ücretsiz para çekimi gerçekleştirilmiş olur. Para çekimlerinde karta ihtiyaç duyulmamaktadır. Para çekimi limiti belirlenen para cinsine göre hepsinde ayndır.

TEB Günlük Dolar Çekme

TEB dolar çekme işlemi ile müşteriler hesaplarındaki dolar cinsinde parayı çekebilmektedir. Dolar olarak para çekme özelliği bazı ATM’ lerde mevcuttur. Bu ATM’ ler müşteri temsilcilerinden öğrenilebilmektedir. Yabancı para cinsinden olan dolar hesabından yine dolar cinsinden para çekme imkanı sunulmaktadır. Üzerinde dolar işareti bulunan ATM’ lerden dolar cinsinden para çekimi yapılabilmektedir. TEB’ de döviz hesabı bulunan müşteriler belirli bir tutarın üzerinde vadesiz dolar hesaplarına günlük faiz almaktadır. Birikim yapmaya yeni başlayan ve birikimlerini küçük miktarlarda yapanlar için bankanın sunduğu bir imkandır. Ayrıca yurt dışında döviz kurlarından etkilenmeden para çekimi yapabilmek için bankanın müşteri temsilcisinden ya da şubeden destek alınabilir. TEB bankası yurt dışında müşterisinin günlük çekme limiti oranında para çekebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu durum yurt dışında para çekimi işlemlerinde olası olumsuzluklara karşı müşterisinin yanında olduğunu gösterir. Anlaşmalı bankalar ile yapılacak para çekme işlemlerinde yurt dışı ATM kullanım ücreti 3 USD ’dır.

TEB Günlük Euro Çekme

TEB Euro çekim işlemi ile Euro hesabından para çekimi yapılabilmektedir. Bu işlem 7/24 Euro işareti olan tüm bankamatiklerden yapılabilmektedir. Euro çekimi için tüm bankamatikler bu işleme uygun değildir. Döviz çekimlerinde vadesiz döviz hesabını müşteri hizmetlerinden veya cep şubelerinden banka kartına tanımlatmak gereklidir. Hesaba Euro yatırmak için karta bağlı döviz hesabı olmasa bile işlem sırasında otomatik döviz hesabı açılır ve para yatırma işlemi gerçekleşir. Yurt dışında günlük para çekme limiti kadar Euro çekimi yapılabilmektedir. Günlük Euro limitlerini arttırmak için bankanın müşteri temsilcileri ile görüşülmesi gerekmektedir. Anlaşmalı bankalar ile yapılacak para çekme işlemlerinde yurt dışı ATM kullanım ücreti 2 Euro’dur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar