Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Telegramdan Para Kazanma – 7 Farklı Yöntem

Telegramdan para kazanma yollarına ait Telegram kanalından para kazanmak 2021, gruplardan, sıfırdan ve bot ile nasıl para kazanılır?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan telegram, her geçen gün büyümeye devam ediyor. İnternet üzerinde ve pek çok yerde telegram ile alakalı şeyler mutlaka görmüşsünüzdür. Telegram, anlık bir mesajlaşma uygulamasıdır ve son derece güvenlidir. Whatsapp’tan en büyük farkı, tek seferde 200 bine kadar çıkabilen bir grup oluşturabilme ve hiçbir mesajın kaybolmadan saklanabilmesidir. Gruptaki mesajlaşma seçeneklerini yönetebilme, mesajlaşmayı durdurma gibi özellikleri ile whatsapp’tan çok farklıdır. Peki Dubai’de geliştirilen Telegramdan para kazanma nasıl olur? Telegramdan ne kadar para kazanılabilir?

Telegram Üzerinden Reklam Yapın

Telegramdan para kazanma için yapacağınız ilk şeylerden biri reklam yapmak olabilir. Grupların içinde paylaştığınız reklamlar, grupların aktiflik sayısına göre değişen oranlarda ücretler almanızı sağlayabilir. Ayrıca telegram kanalları vardır, bu telegram kanallarına abone olan bireyler, kanalın oluşturucusundan gelen içerikleri ve mesajları görebilir ve mesaj atıldığında bildirim alabilirler. Yani aslında 10 bin abonesi olan bir telegram grubu bir paylaşım yaptığında, tam 10 bin kişiye bildirim yollanmaktadır. Bu sayede büyük bir telegram grubuna sahip olmanız, paylaşım başına yüzlerce lira kazanmanızı sağlayabilmektedir.

Telegram İçinde Premim Üyelik Bölümü Oluşturun

Telegramda çeşitli içerikler paylaşıyor olabilirsiniz. Fakat kanalınızdan daha fazla gelir elde edebilmek için, telegram Premium üyelikleri oluşturabilir ve sadece bu üyelikleri satın alan kişilere özel içerikler yayınlayabilirsiniz. Yani Youtube’daki katıl butonu gibi düşünebilirsiniz bunu. Bu şekilde ciddi anlamda bir gelir sağlayabilmek mümkün oluyor.

Telegram Kanalınızdan Bağış İsteyin

Telegram kanalınızı takip eden insanlar sizi çok seviyorlarsa, içeriklerinizin paylaşılmaya devam etmesi için size bağış atarak desteklemek isteyebilirler. Sizlerde telegram kullanıcılarından çeşitli bağışlar toplayarak gelir elde edebilirsiniz. Sadece topladığı bağışlarla binlerce lira gelir elde edenler oldukça fazla.

Telegram Satış Ortaklığı Yapın

Telegramda aboneli bir kanala sahipseniz, satış ortaklığı yapmamak için hiçbir sebep yok. Biliyorsunuz, satış ortaklığı ciddi anlamda getiri sağlayan bir iştir ve telegram bunun için en iyi mecralardan biridir. Bir ürünün reklamını 100 bin kişiye bildirim ile göndermek, mutlaka bazı kişilerin o ürünü satın almasını sağlayacaktır. Sizlerde satış ortaklığı sistemi ile yaptığınız her 100 lira satıştan, 10 lira 20 lira para kazanabilirsiniz.

Telegram Üzerinden Ürün Satın

Telegramdan para kazanma için en etkili yollarından biri de kendi ürettiğiniz ürünleri satmak olacaktır. Satış ortaklığı sistemi ile telegramdan para kazanma çok fazla miktarlarda gelir elde etmenizi sağlamasa da kendi ürünlerinizin kâr marjı yüksek olduğu için çok daha az satışla çok daha yüksek getiriler elde etmeniz içten bile değil.

Telegram Linkleriniz İçin Link Kısaltın

Telegramdan para kazanma için deneyebileceğiniz yöntemlerden biri de link kısaltımı ile link paylaşmak olacaktır. Link kısaltma sitelerini muhakkak biliyorsunuzdur. Bu link kısaltma siteleri, uzun ve çirkin görünen linkleri 10-15 karakter ile sınırlandıracak şekilde kısaltır ve ardından ilgili bağlantıya reklam ekler. Bu sayede linke tıklayan her bir kişi size para kazandırır. Genelde pek çok link kısaltma firması, Türkiye için 1000 reklam tıklamasına 10-20 TL ödemektedir.

Telegram Kanalınıza Ücretli Mesaj

Telegramda bulunan pek çok kanal hızlıca büyüyebilmek için diğer kanallardan mesaj satın almaktadırlar. Yani 100 bin aboneli bir telegram kanalı, 1 bin aboneli bir telegram kanalını büyütebilmek için ücretli bir mesaj satar. Bu mesaj, telegram kanalı abonelerinin etkileyici bir şekilde diğer kanala yönlendirir. Bu yönlendirme sayesinde de bir miktar gelir elde edebilirler. Ücretli mesajların fiyatı, kanala göre değişse de genelde mesaj başı 10 TL’den başlar 1,000 TL’ye kadar çıkabilir.

Sitede daha önce yer verdiğimiz Trendyoldan Para Kazanma  içeriği de ilginizi çekebilir.


1 yorum
  1. Evissa diyor

    Teşekkür ederim bunun için .Bende telegramı düşünüyordum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar