Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank günlük para çekme limiti ile 2021 yılında banka müşterilerinin bankamatikler üzerinden yapacakları para çekme işlemlerine sınırlama getirmektedir. Vakıfbank’ın bireysel müşterilerine bankamatikler üzerinden sunmuş olduğu günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir.

Vakıfbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank ATM’leri üzerinden para çekme işlemi banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılaması için en çok kullanılan yöntemdir. Bankaların mesai saatleri dışında olması veya ilgili bankalarda uzun süreler sıra beklenmesine karşı nakit ihtiyaçları için banka müşterileri hızlı ve kolay yol olan bankamatik sistemlerini kullanmaktadır. Vakıfbank bankamatikleri üzerinden yapacağınız nakit çekim işlemleri için birkaç seçenek sunulmaktadır. Bu seçenekler:

  • QR kod ile para çekme,
  • Kredi kartı ile para çekme,
  • Hesap kartı ile para çekme,
  • Kartsız işlemler seçeneği ile para çekme gibi seçenekler bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden herhangi birini seçerek para çekme işleminizi sağlayabilirsiniz. ATM’ler üzerinden para çekme işlemlerinde Vakıfbank müşterilerine belirli bir limit koymaktadır. 2021 yılı için belirlemiş olduğu para çekme tutarı en fazla 1.500 TL’dir. Belirlenen tutar dışında para çekme işlemleri banka şubelerinden yapılmaktadır. Günlük para çekme limitinizi doldurmanız halinde limiti doldurduğunuz tarihin bir sonraki günü limitiniz sıfırlanmakta ve tekrardan 1.500 TL limit tanımlanmaktadır. Örneğin bu gün 22.00 saatinde 1.500 TL para çekmiş olmanız durumunda bir sonraki gün olan yani 23.59 saatinden sonra tekrardan 1.500 TL tutarına kadar para çekme işlemini yapabilir

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti Arttırma İşlemi

Vakıfbank günlük para çekme limiti arttırma işlemi için direkt olarak kolay bir yol sunmamaktadır. Bu gibi talepleriniz doğrultusunda müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek yaşadığınız mağduriyeti dile getirmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcileri tarafından talebiniz incelenip sonucu doğrultusunda size geri dönüş yapılması sağlanır. Bu şekilde para çekme limitinizi arttırmanız kesin olarak mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda Vakıfbank müşterilerinin mağdur olmaması adına limit aşımına izin vermektedir. Vakıfbank limit aşımına izin verirken aştığınız limite göre sizden bir para kesintisi yapmaktadır. Yapmış olduğu para kesintisi sonucunda müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Vakıfbank QR Kod İle Para Çekme İşlemi

Vakıfbank QR kod ile para çekme işlemi ile beraber müşterilerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde para çekmesi sağlanır. QR kod ile işlemler günümüzde sıklıkla artmış olup bankacılık işlemlerinde de sürekli görülmektedir. QR kod işlemleri ile beraber yapılan işlemler eski sistemlere kıyasla daha hızlı gerçekleşmektedir. Zamandan tasarruf etmek isteyen ve kısıtlı vakti olan müşterilerin bankacılık işlemlerinde QR kod ile işlem yaptığı görülmektedir. QR kod ile bankacılık işlemlerinin yaygınlaşması ile birlikte banka müşterileri cüzdanlarında artık banka kartlarını taşımamaktadır. Banka kartlarının sağlamış olduğu çoğu avantajı telefonunuz üzerinden QR kod işlemleri ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Vakıfbank QR kod ile para çekmek isterseniz yapmanız gereken Vakıfbank mobil uygulamasını kullanarak QR kod işlemleri seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. QR kod işlemleri seçeneği altın para çekme ve para yatırma gibi alt seçeneklerden para çekme işlemine seçerek çekmek istediğiniz tutarı girmeniz gerekmektedir. Çekmek istenilen tutarı belirttikten sonra telefonunuza çekme işlemi için doğrulama kodu gelmekte ve onun girilmesi istenmektedir. Doğrulama kodunu girmeniz durumunda telefonunuzun kameri aktif olmakta ve bankamatik üzerindeki QR kodu okutmanız istenmektedir. QR kod okutma işlemi sonucunda bankamatik üzerinden çekmek istediğiniz tutar sağlanmaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı İle Günlük Para Çekme İşlemi

Vakıfbank kredi kartı ile günlük para çekme işlemi sayesinde bankamatikler üzerinden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartı üzerinden yapacağınız para çekme işlemlerinde hesabınızda bulunan tutardan karşılanmakla beraber dilerseniz uygun faiz oranları ile nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans işlemleri ile Vakıfbank müşterilerine ihtiyacı olan nakit imkanına sunarken düşük faizler ile geri ödemelerde de kolaylık sağlamaktadır. Vakıfbank hesabınız üzerinden yapacağınız para çekme işlemlerinde en fazla 1.500 TL limit sağlanmaktadır. Belirlenen limitin yetersiz gelmesi durumunda müşteriler sıklıkla nakit avans yöntemine başvurmaktadır. Vakıfbank bireysel kredi kartı kullanan müşterilerine 4.000 TL’ye kadar, ticari müşterilerine ise 10.000 TL’ye kadar nakit imkânı sunmaktadır.

Vakıfbank Şubelerinden Para Çekme İşlemi

Vakıfbank şubelerinden para çekme işlemi ile banka müşterilerinin nakit ihtiyaçları sağlanmaktadır. Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek para çekme işleminizi sağlayabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden yapacağınız para çekme işlemlerinde günlük para çekme limiti uygulanmamaktadır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar