Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

VakıfBank Sim Kart Bloke Kaldırma

VakıfBank sim kart bloke kaldırma işlemi için 2021 dilekçe verme ve mobil bankacılık üzerinden nasıl sim blokesi kaldırılır?

VakıfBank sim kart blokesini kaldırmak için bazı yöntemler vardır. Banka müşterileri internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanırken telefon numaralarına gelen SMS ile giriş yapmaktadır. Müşteri banka hizmetlerinden kesintisiz yararlanmak için sim kartı değişikliği yaptıysa bankanın ATM ve müşteri temsilcilerinden sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilmelidir. Güvenlik amaçlı uygulanan tek kullanımlık SMS uygulaması olası olumsuz durumların önüne geçmek adına uygulanmaktadır. Durum bu şekilde olduğundan sim bloke kaldırma işlemleri yapılmadan internet ve mobil bankacılık ile diğer bankacılık işlemleri gerçekleştirilmez.

VakıfBank Sim Kart Bloke Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

VakıfBank bloke kaldırma yöntemleri ile bazı işlemler yapıldıktan sonra banka hizmetlerinden yararlanılabilir. Sim kart blokesi kaldırma işlemleri için müşteri hizmetleri veya ATM’ ler kullanılmaktadır. Sim kart bloke işlemi sırasında müşteri temsilcisi ile yapılan görüşme esnasında bazı kimlik bilgileri ve blokenin kaldırılacağı cep telefonu müşterinin yanında olmalıdır. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra Vakıfbank doğrulama SMS’ i göndermektedir. İşlemin gerçekleştiği telefona gelen SMS ile kontrol edilebilir. Sim kart blokesi kaldırılmadan bankanın hizmetlerinden yararlanılamaz.

VakıfBank Sim Kart Bloke Kaldırma Şubelerden

Vakıfbank şubelerinden bloke işlemi yapılmaktadır. Bunun için müşteri bağlı bulunduğu bankasına giderek müşteri danışmanından sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilir. Bankanın sunduğu internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık işlemlerinde giriş yaparken bankaya kayıtlı cep telefonuna tek kullanımlık SMS şifresi gelmektedir. Bu sebeple banka hizmetlerinden kesintisiz olarak yararlanmak isteyen müşteriler sim kart bloke işlemlerini yapmak zorundadır. Şubeden yapılacak sim kart bloke işlemlerinde kimlik bilgileri istenmektedir. Ayrıca müşteri blokesini kaldıracağı cep telefonunu da yanında bulundurması gerekmektedir. İşlemi gerçekleştiren müşteri temsilcisi müşteriden alacağı onayla sim kart blokesini kaldıracaktır. Sim kart bloke işlemi aynı gün gerçekleşmiş olur.

VakıfBank Sim Kart Bloke Kaldırma ATM Üzerinden

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi ATM ile yapılabilmektedir. Sim kartını değiştirmiş veya numara değişikliği yapmış olan müşteriler sim kart blokesini kaldırmak için ATM kullanarak hızlı ve anında bloke kaldırma işlemi yapabilmektedir. Müşteriler para çekme işlemi veya internet şubesi giriş işlemleri gibi hizmetlerden yararlanabilmek için sim kart blokesini kaldırmak zorundadır. ATM’ den yapılacak sim kart bloke değişikliği anında gerçekleşir ve müşteri banka hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilir. VakıfBank ATM ile yapılacak işlemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Para çekme işlemleri
 • Para yatırma işlemleri
 • Para transferi işlemleri
 • Fatura ödeme işlemleri
 • Yatırım işlemleri
 • MEB ödeme işlemleri
 • Vergi ödeme işlemleri
 • Kredi Başvurusu işlemleri
 • Kart şifresi alma işlemleri
 • Sim kart bloke kaldırma işlemleri

Bankanın ATM’ leri üzerinden yapılacak işlemler ile sim kart bloke kaldırma işlemi anında ve kolay şekilde yapılmaktadır. Müşteri aldığı hizmetin kesintiye uğramaması için telefon numarası değişikliği yaptığında mutlaka sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmelidir.

VakıfBank ATM İle Sim Kart Bloke Kaldırma İşlem Sırası Nedir?

VakıfBank ATM’ leri ile bloke kaldırma işlemleri anında yapılabilmektedir. Müşteri bankacılık işlemlerinde tek kullanımlık şifre kullanarak işlem yaptığı için sim kartı değişen veya numara değişikliği yapan müşteriler ATM ile sim kart bloke kaldırma işlemlerini yapmalıdır. Sim kart bloke kaldırma işlem sırası şu şekilde sıralanabilir;

 • Müşteri banka kartı veya kredi kartı ile ATM’ den giriş yapmalıdır
 • Kullanıcı başvuru işlemlerine giriş yapılmalı
 • Kullanıcı işlemlerine giriş yapılmalı
 • Sim kart bloke kaldırma işlemine giriş yapılıp onay verildikten sonra bloke işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

VakıfBank Müşteri Hizmetleri İle Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

VakıfBank müşteri hizmeti ile bloke kaldırmak isteyen müşteriler banka personelinin istediği kimlik bilgilerini doğru vermek suretiyle bu işlemi gerçekleştirmektedir. Sim kart bloke kaldırma işlemi sırasında mobil kanallar destek hattını seçerek işlem yapılmaktadır. Blokesi kalkan sim kart bankanın sunduğu tüm hizmetlerden tekrar yararlanmaya başlayabilecektir.

VakıfBank Sim Kart Bloke Olduğunda Yapılamayan İşlemler

VakıfBank bloke kaldırılmazsa yapılamayacak bankacılık hizmetleri vardır. Müşteriler bankacılık hizmetlerini kullanırken sorunsuz ve kesintisiz destek almak için sim kart bloke işlemi yapmak zorundadır. Numara değişikliği veya sim kart değişikliği yaptığı halde sim kart blokesini kaldırmamış olan müşteriler bazı bankacılık işlemlerinden yararlanamaz. Bu işlemler şu şekildedir;

 • İnternet ve mobil bankacılık erişimi
 • 3D güvenlik şifresi ile internetten alışveriş yapmak
 • Kart şifresini SMS ile değiştirmek
 • Hesap bakiyesi görüntüleme gibi bir takım işlemler gerçekleştirilemez.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma konusunda da Ziraat Bankası için aynı işlemler nasıl yapılır inceleyebilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr/ üzerinden net bilgiyi detaylı olarak da alabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar