Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Warren Buffet Nasıl Yatırım Yapıyor?

Warren Buffet, dünya haberleriyle ve gündemle biraz ilgileniyorsanız Warren Buffet’ın dünyanın en zengin ikinci kişisi olduğu biliyorsunuzdur. Pek çok insan Warren Buffet’ın nasıl bu kadar zengin olduğunu ve bunun için ne tür adımlar attığını merak ediyor. Buffet’ın yatırım yaparken ve para kazanırken  izlediği birkaç önemli nokta vardır. Siz de bu noktalara dikkat ederseniz yatırımlarınızda başarılı olabilirsiniz. Warren Buffet başarılı bir yatırımcı olmasının yanı sıra aynı zamanda dünyanın en zengin insanları arasındadır. Bu sebeple pek çok insan Buffet’ın nasıl zengin olduğunu merak eder.

Udemy Üzerinden Kurs Nasıl Satılır?

Warren Buffet’ın Yatırım Stratejileri

Warren buffet verdiği yatırım stratejileri sayesinde çok sayıda kişinin başarılı yatırım yapıp zengin olması için ışık olmuştur. Aşağıdaki stratejileri uygulayarak siz de maddi olarak daha iyi günlere ulaşabilirsiniz.

  • Bildiğiniz ve emin olduğunuz alanda yatırımlar yapın.

Karmaşık ve bilinmeyen alanlara yatırım yapmak aldığınız riski fazlasıyla arttırır. Fazla risk almak kazanma ihtimalinizi değil kaybetme ihtimalinizi arttırır. Hele ki bilmediğiniz bir alandaysanız ve hakim değilseniz çok ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple bildiğiniz ve emin olduğunuz bir alana yatırım yapmanız çok önemlidir.

  • İşin niteliğinden asla ödün vermeyin.

Alacağınız bir şeyi ve yatırım yapacağınız bir alanı seçerken nitelikli olmasına özen gösterin. Vasat ve uygun fiyatlı bir şirkete yatırım yapmak yerine kaliteli ancak pahalı bir şirkete yatırım yapmalısınız. Bu sebeple uygun fiyatlı ve ucuz fırsatlara hayır demeyi biliyor olmanız ve kararınızdan ödün vermemeniz gerekir. Warren Buffet’ın en önemli stratejilerinden biri budur.

  • Bir hisse senedi aldığınız zaman, onu sonsuza kadar elinizde tutacakmışsınız gibi davranın.

Bunu yapmak size mantıksızmış gibi gelebilir ancak Warren Buffet bazı hisse senetlerini hala elinde tutuyor. Bunun iki adet sebebi vardır. İlk sebep nitelikli ve istenen özelliklere sahip yatırımların zor bulunması, ikinci sebep ise her yatırımın uzun vadede kazandırma şansının oldukça yüksek olması. Warren Buffet’a göre bu noktaya dikkat etmek oldukça önemlidir.

  • Çeşitililik tehlikeli olabilir.

Farklı farklı alanlara yönelmek riskli bir yatırım türüdür. Bunun yerine belli bir alana güvenilir ve sabit yatırımlar yapmayı tercih edebilirsiniz. Çeşitliliği arttırdığınızda risk faktörünü de fazlasıyla arttırırsınız. Bu sebeple istikrarlı ve aynı alanda yatırımlar yapmaya özen göstermelisiniz.

Warren Buffet Kimdir?

Warren Buffet 30 Ağustos 1930 tarihinde Nebraska’da dünyaya gelmiştir. Yatırımcı ve finansçı kişiliğiyle tanına Buffet, babacan ve sevimli tavrıyla da pek çok insanın sevgisini kazanmıştır.  2008 Milyarderler Listesi’ne göre 62 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanı olmayı başarmıştır. Buffet’ın yüksek miktardaki servetine rağmen oldukça mütevazi bir hayat sürdüğü de biliniyor. Warren Buffet’ın yatırım stratejileri bugüne kadar pek çok insanın başarılı yatırımlar yapmasına yardımcı olmuştur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar