Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Webwiew Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Mobil uygulamalar, günümüzde en çok vakit geçirdiğimiz alanlar olarak bilinir. Bir akıllı telefon sahibi, telefonu kullandığı sürenin yarısından fazlasını mobil uygulama kullanarak geçirir. Ne kadar mobil uygulamaya sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Eğer bu konuda takıntılı değilseniz, mobil uygulama sayınızı asla tahmin edemezsiniz. Zira onlarca uygulama, daha telefon elinize ulaşmadan otomatik olarak yüklenmiş oluyor. Peki webwiew nedir ve bu alandan nasıl para kazanılır? Gelin inceleyelim.

Webwiew Nedir?

Bir web sitesindeki sayfaları, tarayıcı kullanmadan bir uygulama üzerinden tasarlamaya webwiew denir. Bu sayede kullanıcılar, uygulama üzerinden tarayıcı kullanmadan gezinebilir ve arama yapabilir. Webwiew için ihtiyacınız olan şey, mobil uyumlu bir web sitesidir. Daha sonrasında basit kodlamalar sayesinde kısa bir süre içerisinde web sayfasını uygulama olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Webwiew sayesinde oluşturacağınız mobil uygulamaları dilerseniz mobil markete koyarak para kazanabilir, dilerseniz de birilerine satarak gelir elde edebilirsiniz. Hatta bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlara, web siteleri için mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. Günümüzde bu alan büyük bir pazarın parçası olmayı başardı ve artık mobil geliştiriciler bu sayede gerçekten iyi miktarda paralar kazanmaktadır. 

E1 ve E2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

Nasıl Webwiew Yapılır?

Bunun için kodlama olmadan ya da kodlama ile webwiew yapılan sitelere göz atmanız gerekir. Sitelerin ara yüzüne bağlı olarak şablonunuzu seçer ve gerekli diğer ayaları yaptıktan sonra uygulamayı elde edersiniz. Elde ettiğiniz bu uygulamayı ise iyi bir biçimde pazarlarsanız, kazanç kapınız hazır demektir. Peki ücretsiz olarak webwiew yapılabilecek siteler hangileridir? Şöyle sıralanabilir:

Mobiluygulaman

Appsgeyser

Appypie

Appmakr

Mobincube

Bu gibi web siteleri üzerinden webwiew yapabilir ve mobil uygulama geliştirebilirsiniz. Ancak esas mesele, bu uygulamayı geliştirdikten sonra kazanç kapısına çevirebilmektedir. 

Webwiev

Nasıl Para Kazanılır?

Burada biraz da size kalmış bir durum söz konusu. Elde edeceğiniz uygulamayı kazanç kapısına çevirmek kolaydır ancak gerek pazarlama konusunda gerekse müşteriyle iletişim konusunda iyi bir performansa sahip olmanız gerekir. Mobil uygulamaları sunabileceğiniz en iyi platform, hepinizin bildiği üzere Android Market’tir. Android Market üzerinden satışa sunacağınız bu uygulama sayesinde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Ek olarak diğer bir yöntem olan mobil uygulama satış yöntemini de seçebilirsiniz. Eğer sitelerine mobil uygulama isteyen müşterilerle buluşur ve onlara istedikleri uygulamayı tasarlarsanız bu iş tamam demektir. Bu konuda ise biraz daha bilgi sahibi olmanız gerekir. Yani uzmanlaşmak da diyebiliriz. Eğer webwiew konusunda gerçekten başarılı bir performans gerçekleştirirseniz, müşteri bulma potansiyeliniz de büyük bir oranda artacaktır.

Webwiew Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Para kazanmak kadar ne kadar kazanacağınız da size kalmıştır. Eğer bu işi üzerine giderek büyük bir müşteri ağı oluşturursanız, aylık bazda binlerce Türk lirası kazanabilir ve ana gelir kaynağınızı böylece oluşturabilirsiniz. Fakat bu alanda iyi bir izlenim yaratamazsanız, para kazanamamış olursunuz. Fakat burada bir kayıp riski söz konusu değildir. Yani webwiew üzerinden yaptığınız bu işlemler başarısız olduğu taktirde cebinizden para girmez. Ancak bu alanda ücretli uygulamalardan faydalanırsanız o halde para kaybı yaşamanız söz konusu olabilir. 

Ek olarak mobil uygulamalara alacağınız reklamlar sayesinde para kazanmak da oldukça karlı bir iştir. Bunun için ajanslardan (Admob vs) reklam kodu almanız ve bu kodu uygulamaya gömmeniz gerekmektedir. Uygulamanızı ziyaret eden kullanıcılar, reklamları izleyerek size para kazandırır. Ancak bunun için uygulamanıza yüzlerce insanı çekmeniz gerekmektedir. Bu noktada ise, yaratıcı pazarlama tekniklerinden faydalanmak ve bu teknikleri iyi bir şekilde uygulamak gerekir. 


1 yorum
  1. […] Webwiew Yaparak Nasıl Para Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar