Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Work and Travel ile Nasıl Para Kazanılır?

Work and Travel nedir? Nasıl başvurulur? Programa katılım sonrası Work and Travel ile nasıl para kazanabilirsiniz? 2021 Detaylı rehber

ABD, günümüzde birçok üniversite gencinin hayallerini süsleyen ülkelerden birisi olarak bilinmektedir. Burada, hem tatil yapıp hem de çalışarak para kazanmak ister misiniz? Eğer amacınız tam olarak buysa, gelin sizleri WAT ile tanıştıralım. 

Work And Travel Nedir?

Amerikan hükumetinin kontrolünde düzenlenen WAT, dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencilerini 4 ay süreyle Amerika’da hem tatil yapmasını hem de çalışmasını sağlayan bir programdır. Ancak son zamanlarda gerek doların artması gerekse öğrencilerin üzerindeki bitmek bitmeyen maddi sıkıntılar, bu programı yapmayı zorlaştırdı. Bu nedenle öğrenciler, kazanç kapısı olarak değerlendirebilecekleri WAT programında nasıl para kazanılır merak ediyor. Biraz tasarrufla biraz da gayretle 4 aylık bu macera sonucu Türkiye’ye güçlü bir CV ve iyi bir maddi kaynakla dönebilirsiniz. Gelin bu tavsiyelere bir göz atalım. 

Amazon FBA Nedir?

WAT Programında Para Kazanma

Amacınız maddi kazanç elde etmekse, ilk olarak ikinci bir işte çalışmayı düşünebilirsiniz. Özellikle de içerisinde yemek imkanı bulunan işler, sizin hem daha fazla para kazanmanıza hem de yemek giderlerinizin azalmasına sebebiyet verir. Bu durumda yapılacak iş, WAT güncel iş ilanlarına göz atmaktır. Bu ilanlar arasında seçeceğiniz ek iş sayesinde aylık fazladan 900-1400 ABD doları daha elde edebilirsiniz. Bu miktar, gerçekten de iyi bir maddi kaynak olarak görülmelidir.

Bir diğer tavsiyemiz, paranızı nakit olarak taşımamaktır. Ne olacağı bilinmez ancak paranızı bir banka hesabında tutmak, her zaman daha güvenilirdir. Bu nedenle J-1 öğrencilerine ücretsiz olarak banka hesabı açan bankaları tercih etmenizde oldukça yarar var. Belki buradan gelir elde etmezsiniz ancak paranızı daha güvenli ve tasarruflu bir şekilde harcayabilirsiniz. 

Amerika’da özellikle de belirli günlerde indirim çılgınlığı yaşanır. Bu durumda birçok mağaza, yüksek indirim oranları sunar. Eğer elektronik eşyalar ya da diğer aksesuarlardan almak istiyorsanız, bu özel günleri araştırarak bu tarihlerde bir şeyler satın alabilirsiniz. Böylece maddi açıdan büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. 

Son olarak, alışveriş konusunda uygun mağazaları tercih etmeniz sizler için büyük bir tasarruf seçeneği olacaktır. Özellikle de Dollar Tree gibi mağazalar, ucuz ürünleriyle bilinir. Bu ürünlerle ihtiyacınızı giderebilir ve daha fazla parayı elinizde tutabilirsiniz. Ek olarak alışveriş yapmak yerine yaşadığınız bölgenin çevresindeki doğal alanları ziyaret edebilir ve böylece daha fazla tasarruf elde edebilirsiniz. 

Work And Travel

Work And Travel’da İkinci İş Nasıl Bulunur?

İnternet platformlarında iş ilanında bulunan işveren sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle Indeed ve Craigslist gibi web siteleri üzerinden iş ilanlarına rahatlıkla bakabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bulunduğunuz şehirlerde dağıtılan günlük haber gazeteleri, iş ilanlarıyla doludur. Ücretsiz olan bu gazeteleri günlük olarak takip edebilir ve uygun bir iş imkanı elde edebilirsiniz. Bir diğer yöntemse, Facebook gibi sosyal medya platformlarından Work and Travel gruplarına katılmaktır. Bu sayede, bu gruplar aracılığıyla iş ilanı yayınlayanların ilanlarını değerlendirebilir ya da iş aradığınızı belirtebilirsiniz. 

Ek olarak ikinci bir işte çalışmak adına özel bir tavsiyemiz var. Programa katıldığınız gibi işvereninizle konuşup en kısa sürede SSN (Social Security Number) başvurusunda bulunmalısınız. Bu başvuru sonrasında güvenlik numarasına sahip olacaksınız. Sahip olduğunuz bu numara sayesinde ikinci bir iş elde etme olasılığınız daha fazla olacaktır. 

Bu tavsiyeler sayesinde yaz döneminde tek bir programlar 15 bin ABD Doları gibi ciddi rakamlar elde edebilir ve Türkiye’ye döndüğünüzde bu paralarla istediğiniz hayallerinize ulaşabilirsiniz. Ek olarak güçlü bir CV elde edeceğinizi ve bu sayede istediğiniz işte çalışabileceğinizi de unutmayın.  


1 yorum
  1. […] Work And Travel İle Nasıl Para Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar