Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Yandex Toloka Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Yandex Toloka, Yandex şirketinin 2021 yılında da verdiği görevleri yaparak para kazanabileceğiniz bir görev sitesidir. Yaptığınız görevler incelendikten sonra onaylanır ve kazancınız bakiyenize dolar olarak aktarılır.

Yandex Toloka Görevleri Nedir ?

Yandex,arama motorları ve mobil uygulamalarında yapay zeka kodlamak yerine insan zekasını kullanarak bu yazılımları daha düzenli hale getirmeyi amaçlıyor. Arama motorları veya haritalar üzerinde yapılan aramalar ve yapılan yorumları Toloka kullanıcıları istenilen şekilde eşleştiryor.

Bu eşleştirmeler doğru/yanlış alakalı/alakasız vb. şeklinde ilerliyor.

Örnek olarak Yandex uygulamasına gelen sesli aramaların nasıl eşleştirildiğini gösterelim:

https://youtu.be/SLZ8XC-A4tA

Görevleri Nasıl Yapacağım ?

Toloka’nın başlangıç için eğitim görevleri bulunmakta, ilk etapta bu eğitim görevlerini tamamlamanız gerekiyor. Eğitimi alırken görev talimatlarını eksiksiz bir şekilde ögrenmeye özen gösterin, eğitimler ve sonrasında gelecek olan görevlerinizi ne kadar doğru tamamlarsanız kazanç oranınız da o kadar artacaktır.

Yandex Toloka Ne Kadar Kazanılır?

Yandex görev sonu, kullanıcılarına görev notu veriyor. Görev notunuz ne kadar yüksek olursa kazanç oranınız ve gelen görev sayısı o kadar artıyor. Samimi bir şekilde uğraşarak görevleri tamamlamaya çalışırsanız,azımsanmayacak miktarlarda aylık kazançlara ulaşabilirsiniz.

Yandex Toloka Ödeme Yöntemleri Nelerdir ?

Yandex Money,Paypal,Skrill ve Papara ödeme yöntemleri mevuct.

Yandex Toloka’yı bu kadar çekici kılan özelliği Papara ödeme sistemini de kullanması. Bu sayede kazançlarınız Türk Lirasına çevrilerek papara hesabınıza aktarılıyor.

Kurum Girişleri Tespiti Görevi

Yandex Haritalar uygulamasında bulunan binaların çoğu(iş yerleri, apartman vs.) güncellenmemiş halde. Haritalar üzerinden herhangi bir binanın fotoğrafına bakmak istediğiniz zaman ya eski bir fotoğrafı oluyor ya da hiç olmuyor. Yandex bu durumda devreye girerek Toloka kullanıcılarına kurum girişleri tespiti görevi veriyor. Bu görevde Toloka’nın mobil uygulamasını indirerek uygulama üzerinden görevi seçiyoruz,karşımıza oturduğumuz yerin konumuna bağlı harita çıkıyor.

Harita üzerinde güncellenmesi gereken yerler beliriyor, güncellenmesi gereken yerlerden birini seçtikten sonra net bir şekilde fotoğrafı çekerek Toloka’ya yollamalısınız.Görevi eksiksiz bir şekilde yaparsanız görev onaylanıyor ve kazancınız site içi bakiyenize yükleniyor.

Belirttiğiniz kurum başına ortalama 2 Türk Lirası kazancınız oluyor, ayrıca Toloka bir günde en fazla 20-25 Türk Lirası kazanılabileceğini de belirtmiş. Dışarıda olduğunuz her an kurumların girişlerini belirleyerek azımsanmayacak miktarlarda kazançlar sağlamak mümkün.

2 Türk Lirası kulağa az gelebilir,merkezi bir konumda bulunuyorsanız çevrenizde en az 5 tane güncellenmeyi bekleyen kurum bulunuyor. Dışarı çıktığınız bir zamanda önünden geçtiğiniz kurumun fotoğrafını çekmek son derece zahmetsiz bir iş.

Kurumların fotoğraflarını çekerken kurum sahiplerinden-mümkünse- onay almayı unutmayın.

Banka Bonosu Nedir? Nasıl Yatırım Yapılır?

 

 


3 Yorumlar
 1. Abdullah diyor

  Ödeme süresi ne kadara sürüyor ?

  1. Gelir Ortağım diyor

   Merhaba

   Papara ödeme süresi 1 hafta ila 1 ay aralığında değişiyor.

 2. Celalettin diyor

  Gorevler ne kadar sürürüyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar