Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Yapı ve Kredi Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları

Yapı ve Kredi Bankası pos cihazı 2021 komisyon oranları ve Yapı Kredi Bankası’nın POS cihazları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

2021 yılında Yapı ve Kredi Bankası POS cihazı komisyon oranları; seçilen POS cihazı çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Komisyonsuz POS seçeneği de bulunmaktadır. Yapı ve Kredi Bankası POS cihazı komisyon oranlarını öğrenebilmek için POS Destek Hattı’nın aranması veya Yapı Kredi Bankası’nın şubesine gidilmesi gereklidir.

Ancak şu an için Yapı Kredi Bankası POS komisyon oranı standart %1,3’tür

Yapı ve Kredi Bankası POS Cihazı Türleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası POS çeşitleri aşağıda verilmiştir:

 • Yazarkasa POS cihazları için son satın alım tarihi, 1 Ekim 2013 olarak belirlenmiştir. Satın alımını gerçekleştirmiş olan iş yerlerinin fatura kesildikten sonraki 90 gün içerisinde ürünü kullanmaya başlaması gerekmektedir. Yapı Kredi ile anlaşması bulunan 10 farklı marka yazarkasa POS cihazı bulunmaktadır.
 • Masa üstü POS cihazlarının Dial-Up POS ve IP/ADSL POS olmak üzere iki farklı türü bulunmaktadır. Biri sabit hat ile diğeri ise internet hattı ile çalışmaktadır.
 • POS Cepte, Yapı Kredi Bankası’nın henüz hizmete açmadığı fakat yakın tarihte hizmete açacağı POS cihazı türüdür.
 • Mobil POS cihazları, içerisinde sim kart bulunan ve hem üye iş yerlerinin kullanabildiği hem de müşterilerin talep edebildiği bir POS cihazı türüdür. Yapı Kredi Bankası şubesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Sanal POS uygulaması ile beraber e-ticaret satışlarının tahsilatı gerçekleştirilebilmektedir. Standart sanal POS, ortak ödeme sayfası ve teleweb POS olmak üzere üç farklı çeşidi bulunmaktadır.
 • Mail order sayesinde posta, telefon veya faks aracılığı ile iş yerine gitmeden ödeme gerçekleştirilebilmektedir.
 • Ödeme süresini kısaltma ve zaman kazandırma gibi avantajları bulunan temassız POS çeşidi de bulunmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Komisyonsuz POS Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası komisyonsuz POS’un niteliklerine bakıldığında, kampanya kapsamında avantajlı bir cihaz olduğu için diğer cihazlara göre daha fazla tercih edilmektedir. Komisyon oranları, POS cihazına göre değişmektedir. Komisyonsuz POS cihazlarının özellikleri ise şöyledir:

 • Yapılan işlemler için bloke gün uygulaması yapılmamaktadır.
 • Komisyonsuz POS cihazlarında 30.000 TL’ye kadar kesinti yapılmayabilmektedir.
 • İşlem yapıldıktan sonra ertesi gün ödemeler iş yerinin banka hesabına aktarılmaktadır.
 • Yapılan işlemler 3 taksite kadar taksitlendirilebilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası POS Destek Hattı Nedir?

POS Destek Hattı’nın numarası; 444 0 448’dir Buna alternatif olarak 0850 222 0 448 numarası aracılığı ile de ulaşılabilmektedir. POS cihazı ile ilgili bütün işlemler için bu hat üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Yapı ve Kredi Bankası’nın şubesine gitmeye gerek kalmadan POS cihazı ile ilgili arızalar bu hat üzerinden bildirilebilmektedir. Üye iş yerleri POS cihazı ile ilgili talimat verecekleri zaman da bu hattı kullanabilmektedirler. Yaşanan problem ile ilgili teknik servis talepleri POS Destek Hattı üzerinden yapılmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası POS başvurusu için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://www.yapikredipos.com.tr adresine giriş yapılmalıdır.
 • Ana sayfada bulunan dikey menüde; Bana Uygun POS, Sanal POS, POS Başvuru Formu ve Yazarkasa POS Uygulama Başvurusu olmak üzere 4 seçenek bulunmaktadır. POS Başvuru Formu seçilmelidir.
 • Açılan sayfadaki form doldurulmalıdır. İş yeri tabela unvanı, iş yeri ticari unvanı, cep telefonu, iş adresi, şehir, Yapı Kredi POS müşterisi olup olmadığı, e-posta adresi, yetkili adı ve soyadı, vergi numarası, istenilen POS türü, açıklama ve güvenlik kodu belirtilmelidir. İstenilen POS türü seçilmeden önce POS cihazı komisyon oranları hakkında bilgi alınmalıdır.
 • Gönder butonuna tıklanmalıdır. Başvuru alınmaktadır.

Denizbank Otomatik Ödeme Talimatı Verme


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar