Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Sanal Asistanlık Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Sanal asistanlık nedir? Sanal asistanlık yapmak için neler gereklidir? Nasıl sanal asistan olunur?

İnternet üzerinden yapılan işler her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu işlerden bir tanesi de sanal asistanlık işidir. Kişiler internet üzerinden bir iş yapmak istiyorsa bu iş tam ona göredir. Bu işi veren kişilerin çoğu için lise diploması yeterli olsa da bazı iş verenler kişilerden üniversite diploması da isteyebilmektedir. Bu kişilerin yapmış oldukları işle normal asistanların yapmış oldukları iş arasında çok bir fark bulunmamaktadır. Bu kişiler yalnızca iş verenlerin kendilerine görev olarak verdiği işleri sanal ortam üzerinden yapmakta ve günün belirli saatlerinde çalışmaktadırlar.

Yapılan işlere bakıldığı vakit de iş verenin mailleri kontrol etmek bu kişilerin yapmış olduğu işlerden bir tanesidir. Sanal asistan önemli mailleri raporlayarak cevap verilmesi durumunda da gerekli cevabı mail üzerinden verecektir. Yine iş veren randevu alan bir işte çalışıyorsa ve bu randevuları düzene koymak gerekiyorsa sanal asistan kişilerin randevularını oluşturarak onlara bu konuda da yardımcı olabilir. İş verenin çalıştığı işte eleman bulmak, iş görüşmesine kişiler çağırmak gibi işleri varsa bu işlerini sanal asistana yaptırabilir.

Sanal asistan arayışınız varsa yorum bölümümüze ilan bırakabilirsiniz.

Sanal asistanlık yapacak kişinin durumu da iş kavramını değiştirebilir. Bu kişi belirli bir alanda uzmansa ve iş vereni de bu alanda çalışıyorsa sanal asistanına bu işle alakalı sunumlar ve raporlar da hazırlatabilir. Bu tarz işlerin büyüklüğüne göre sanal asistanın kazanacağı para da artacaktır. Bu işi güzel bir şekilde yapacağını düşünen kişinin iyi bir bilgisayarı ve iyi bir interneti bulunmalıdır. İşin tam ortasında bunların sıkıntı çıkarması sanal asistanın başını ağrıtabilir. Ayrıca sanal asistanlığı düşünen kişilerin evde boş vakti bulunması gerekmektedir. Çünkü iş verenin mesai saatleri içerisinde her an bu asistana ihtiyaç duyabileceği için günde 2-3 saat boş vakitle bu işi yaparım düşüncesi yanlış olacaktır.

Asistanlık konusunda kendisine güveni olan kişiler bu işler için direkt başvuru yapabilirler. Fakat bu konuda eksikleri olduğunu düşünen kişiler asistanlık kursları alabilirler. Bu kurslar birkaç ay sürmektedir ve bu kurslar sayesinde kişinin alacağı eğitimle sanal asistanlıkta kazanacağı para miktarı artacaktır.

Nasıl Sanal Asistan Olunur?

Sanal asistan olmak için kişilerin öncelikle hangi konularda kendine güvendiğini bilmesi şarttır. Bazı iş verenler sosyal medya üzerinden iyi bir pazarlama yapacak bir asistan ararken bazı kişiler de programlarını düzenleyecek kişiler aramaktadır. Bu sebeple kişinin en az bir konuda kendisine emin olması gereklidir. İnternet üzerindeki kariyer sitelerini sürekli takip etmeli ve sanal asistan arayan yerlere başvuru yapmak işi bulmayı hızlandıracaktır. Bu zamana kadar kişinin çalışmış olduğu yerler varsa da bu kişilerle görüşmeler yaparak çevrelerinde sanal asistan arayan kişiler olup olmadığını öğrenmek de doğru bir yol olacaktır. Böylece bu kişi direkt referans olacağı için işe alınma süreci çok daha kolay olacaktır.


3 Yorumlar
  1. Gelir Ortağım diyor

    Sanal asistanlık işi arayanlar ve sanal asistanlık işi vermek isteyenler yorum yapabilirler.

  2. Ebru diyor

    Ek iş arıyorum ben öğrenciyim 20 yaşındayım ve üniversite okuyorum rica etsem geri dönüş yapar mısınız ?

  3. Elif diyor

    Ben bu işe talibim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar