Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Yerli Kripto Para Bilira Nedir?

Bilira nedir? Bilira; Türk Lirası ile teminatlanmış, desteklenmiş stabil bir para birimidir ve 1 Türk Lirası Bilira’ya tekabül etmektedir. Yani kısaca 1 Türk Lirası ile bir Bilira alabilmek mümkündür. Bilira dijital ortamlarda alınıp satılabiliyor, birçok işleme konu olabiliyor. Bilira nakde dönüştürülebilme konusunda oldukça pratiktir ve değer kaybı gibi bir şey söz konusu olmadığından oldukça da güvenilirdir. BiLira’da KYC/AML denetimi söz konusudur. Bu denetimden başarı ile geçen her yatırımcı serbest bir şekilde alım satım yapabilecek. Bilira aslında çalışma formatı bakımından Tether kripto para birimi ile aynı şekilde işlemektedir. Bilira güvenlik açısından oldukça titiz çalışmaktadır. Platformda işlem yapmakta olan fonların denetimi ve varlığı sürekli kanıtlanmak zorundadır. Dünyanın her yerinde satın alınıp satılabilen Bilira, satın alan kişiye dakikalar içerisinde gönderebiliyor. Bilira satın alabilmek için ilk olarak fonların bankaya havale edilmesi gerekmektedir. Havale edilen banka bu işlemi Bilira’da kontol ettikten sonra Ethereum Cüzdanı denilen sisteme Bilira aktarımı gerçekleştiriliyor. 

 

Bilira Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilira nasıl çalışır? Bilira’nın çalışması için öncelikle Bilira dijital platformuna giriş yapmak gerekmektedir. Bilira’nın resmi web sitesinde bulunan biliralar 1 TL karşılığında satın alınabiliyor. Bilira’da işlem yapabilmek için BiLira Erc-20 token üzerinden işlemlerin başlatılması gerekiyor. Klasik olarak bilinen kripto paraların aksine Bilira token üzerinden işlem görmektedir. Bilira satış işlemleri için platforma kayıt olan her yatırımcı Bilira stablecoinlerini ethereum cüzdanına gönderecek. Buradaki asıl amaçlar Bilira’ların kontrol altında tutularak arz miktarını dengelemektir. En son olarak da yatırımcının anlaşma sağlamış olduğu banka, müşterisinin satmış olduğu biliraların tutarını müşterilerin hesabına aktaracaktır. Bilira alış işlemleri ise satış işlemlerinden farklı olarak önce, kullanıcı parasını bankaya havale edecektir. Banka işlemi onayladıktan sonra Bilira kullanıcının hesabında görünecektir. Son olarak Bilira stablecoin yaratacak ve yaratılan bu stablecoin yatırımcının cüzdanına gönderilecektir. Bu işlemlerden sonra yatırımcı Biliralarını geçerli olan tüm platformlarda kullanabilecektir. Tüm bunların yanı sıra bu süreç oldukça güvenlidir. Çünkü bu işlemler sonuç olarak bir dijital platformda gerçekleşmektedir. Bu bakımdan da BDDK tüm işlemleri kontrol altında tutmaktadır. 

Kripto Para Nasıl Alınır? Nasıl Satılır?


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar