Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi için 2021 yılı en kolay ve en basit yöntem nedir? Simkart blokesi hangi işlemleri kısıtlar?

Ziraat bankası müşterisinin güvenliği için yapmış olduğu sim kart bloke kaldırma uygulaması kimi zaman müşterilerin mağdur olmasına yol açıyor. Nadir olarak gereksiz yere bloke uygulansa da Ziraat Bankası müşterilerinin hesaplarını güven altında tutmak ve internet üzerinden izinsiz işlemlere izin vermemek için sim kart bloke uygulamasına gitmektedir. Sim kart blokesi oluşan hesaplar internet üzerinden alışveriş yapamaz, mobil bankacılık üzerinden temassız işlem sağlayamaz ve internet üzerinden para transferi işlemlerini yapamayabilirsiniz. Ziraat bankası mobil şubelerinden işlem yapmadan önce telefon ve numara tanımlama işlemleri yapılmakta ve mobil şifre oluşturulması istenmektedir. Oluşturulan mobil şifrenin birkaç defa yanlış girilmesi veya tanımsız birkaç telefondan yapılan şüpheli giriş işlemlerinde sim kart bloke uygulamasına gitmektedir. Bilginiz dışında yapılmış bir işlem fark ederseniz veya mobil bankacılık üzerinden bilginiz dışında çoklu telefonlardan giriş, yanlış şifre girişi gibi uyarıları almanız durumunda başvurmanız ya da bilgilendirmeniz gereken yerler şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası müşteri temsilcileri üzerinden kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem bildirimi yaparak,
  • Ziraat Bankası şubelerine direkt olarak başvurarak,
  • Ziraat Mobil uygulaması üzerinden bilgilendirerek hesabınızın güvenli bir şekilde kısıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sim Kart Bloke Nedir?

Sim kart bloke işlemi bankaların müşterilerini şüpheli işlem durumlarında hesabını güvence altına almak adına yapmış olduğu uygulamadır. Banka müşterilerinin şüpheli işlem doğrultusunda bilgilendirerek hesaplarını geçici olarak internet bankacılığına kapatması sonucu tanımsız işlem yapmasına izin vermemektedir.

Ziraat Bankası ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası ATM üzerinden sim kart bloke kaldırmak için işlem yaparak şüpheli işlem doğrultusunda bloke olan hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’lerine giderek ziraat bankası kartınız kolaylıkla sim kart bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kartınız ile işlem yapmak için öncelikle kart şifrenizi girerek ATM üzerinden açılan menüde mobil şube seçeneğini seçerek sim kartınızı aktifleştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. ATM üzerinden işlem yapmak yerine seçebileceğiniz başka sim kart bloke kaldırma seçeneği de müşteri hizmetleri üzerinden işlem yapmaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi diğer sim kart bloke kaldırma yöntemlerine göre en çok kullanılan yöntemdir. Müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma işleminin kolay ve hızlı bir şekilde olması sim kart bloke durumlarında daha çok tercih edilmesine yol açar. Sim kartınızın bloke olması durumunda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak sim kart blokeniz mevcut uyarısı ile karşılaşırsınız. Bu uyarı doğrultusunda tuşlama yaparak müşteri hizmetleri üzerinden hızlı bir şekilde bloke kaldırma işleminizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubesinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası şubelerinden sim kart bloke kaldırma işlemi yapmanız mümkündür. Sim kart bloke gibi durumlarda çok fazla tercih edilmese de Ziraat Bankası şubeleri müşterilerine bu gibi kısıtlama durumlarında yardımcı olmaktadır. Sim kartınızın bloke olması durumunda en yakın Ziraat Bankası şubesine bloke olan telefonunuz ve kimliğiniz ile giderek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Hangi İşlemleri Kısıtlar?

Sim kartınızın bloke durumunda kısıtlanacak bankacılık işlemleri şunlardır:

  • Ziraat Bankası mobil ve internet şubelerine erişim,
  • İnternet üzerinden Ziraat Bankası kartı ile yapacağınız alışveriş işemleri,
  • Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu kurumların internet üzerinden kampanyaları,
  • Mobil şube bireysel işlemleriniz ve kişisel bilgilerinizin kontrolü gibi durumları denetleyip engellenmesini sağlar.

Ziraat Bankasının yapmış olduğu kısıtlama sayesinde müşterilerinin güvenliği sağlamış olup şüpheli işlem yapılmasını engellemektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=r-v9wZ7GxO4

Ziraat Bankası Sim Kart Değişikliğini Bildirme

Ziraat Bankası sim kart değişikliği gibi durumlarda şüpheli işlem olarak algılayıp geçici süreliğine mobil ve internet bankacılığına erişiminizi kısıtlamaktadır. Sim kart değişikliği tarafınızdan yapılmış olması durumunda bile banka bu gibi işlemlerin bilgilendirilmesini ve güncellenmesini istemektedir. Sim kart değişikliği yaptığınızdan dolayı sim kart bloke uyarısı almanız halinde banka müşteri temsilcisini arayarak veya direkt olarak Ziraat Bankası şubelerine giderek simkart blokesi kaldırma işlemini banka temsilcisi ile kolayca yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemler doğrultusunda bilgi güncellemesi sağlanır ve mobil bankacılık, internet bankacılığı veya internet üzerinden alışveriş işlemleri gibi Ziraat Bankasının size sunmuş olduğu bankacılık işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Günlük Para Çekme Limiti


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar