Yatırım yapmak isteyenlere tavsiyeler

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Gönderme

Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme nasıl olur? Para gönderme için ne kadar masraf kesilir? Hangi yollarla para gönderilebilir?

Yurtdışında yaşayan kişiler için para göndermek oldukça kolay. Ziraat Bankası bu konu bakımından çalışmalarını en iyi şekilde yaptığından bu işlem sadece birkaç dakika sürecektir. Yurt dışına para göndermek isteyen kişiler Ziraat Bankası hesabında yer alan paralarını kullanabilirler. Öyleyse diğer bir ülke için havale, EFT veya farklı bir işlem gerekiyor mu? Şimdi sizler için Ziraat Bankası yurtdışına para gönderme işlemi ile ilgili bilgileri sunuyoruz.

Yurtdışı İçin EFT veya Havale İşlemi Yapılıyor mu?

EFT işlemi Merkez Bankası ile yönetim gören önemli bir para transferi işlemidir. Bu işlem üzerinden sadece ülke içerisinde bulunan kişiler için para transferi gerçekleşir. Buna ek olarak da yalnızca TL şeklinde imkan verilir. Havale işlemine bakacak olursak aynı bankada hesabı yer alan farklı hesaplara gönderilen para transferi şeklinde karşımıza çıkıyor.

Böylece havale işlemi veya EFT işlemi yurt dışına para göndermek için gerekli olan işlem olmamaktadır. Bilinen bir IBAN numarası olması bile yurt dışında bulunan bankalar için EFT ve havale ile para gönderimi işlemi yapılmaz. Ziraat Bankası ile yurt dışına para gönderme işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler bankanın sunmuş olduğu farklı bir alternatif imkanlarını kullanabilirler.

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Transferi 

Yurt dışı için para göndermek adına yapılması gereken işlemler oldukça kolaydır. Yapmanız gereken şu yolları takip etmeniz.

Western Union

Bu işlemlerden bir tanesi Western Union olduğundan hızlıca para transferi işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Dünyanın hangi ülkesinde bulunursanız bulunun Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan Western Union aracılığıyla para transferi işleminiz kusursuzca gerçekleşecektir. 

Bir Ziraat Bankası şubesine gidip sizlere sunulan müşteri başvuru formunu doldurmanızın ardından form ile birlikte gönderilmek istenen tutarı banka çalışanına sunacaksınız. Daha sonra yapmak istediğiniz para transfer işlemi gerçekleşecektir. Parayı alması gereken kişi kendi ülkesi içerisinde yer alan Western Union ile anlaşmalı olan bir bankadan problemsiz çekebilecektir.

Para gönderimi anında sizler için verilecek önemli büyük olan kontrol numarasını ve gönderilmesi talep edilen para miktarını kesinlikle karşı tarafa bildirmeniz şarttır. Bilinmelidir ki Ziraat Bankası müşterisi olmamanız bu işlem yolunu kullanarak diğer ülkelere para göndermenizin önünü kapamayacaktır. 

SWIFT

Yurt içi veya yurt dışı hiçbir şekilde fark etmeden istediğiniz zaman herhangi bir bankaya döviz şeklinde para transfer işlemi yapmak için SWIFT kullanılabilir. Bu işlemi yapmak için Ziraat Bankası internet şubesi ya da Ziraat Bankası mobil şubesi yeterli olacaktır. 

İnternet şubesi şifresi yoksa Ziraat Bankası internet şifresi almak için resmi sayfayı kontrol edebilirsiniz. SWIFT aracılığıyla para göndermek istediğiniz vakit mutlaka alıcı olan tarafın banka SWIFT kodu, alıcı kişinin adı, soy adı, ülkesi ve transfer yapılacağı tarihi belirtmeniz gerekir.

Ziraat Bankası Yurtdışına Para Göndermenin Avantajları

Yurtdışında yaşayanlar akrabalar, tanıdıklar ya da arkadaşlar olabilir. Acil olarak bu kişilere para göndermek istenildiği zaman kolayca Ziraat Bankası desteği sayesinde para gönderimi gerçekleşecektir. Ayrıca SWIFT işlemleri mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden yapıldığı için 7/24 para transferi işlemi gerçekleşiyor. Böylece Ziraat Bankasının avantajlarından faydalanmış olacaksınız.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Detaylar